Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-3

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Мнения за 9-3 2.2 TID или 2.0I
МнениеПубликувано на: Сря Фев 18, 2009 3:56 pm

Здравеите на всички. бих искал да попитам за някакво мненйе кой от двата двигателя е по добър и някакъв среден разход на гориво.
Насочил съм се сериозно към 9-3 но все още незнам с кои двигател да бъде. моля ви за някакви съвети. и дали няма да е по-добре да си взема колата от англия с оглед на по-добрата им подръжка спрямо италия. Предварително благодаря!!!

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 18, 2009 5:01 pm

Аватар

Автомобил: 9-3 2.2TiD '99 | 9000CS 2.3t '96 Deviled
Еми дизелчето е малко по-икономично, ама не е баш Сааб и не бяга като турбо бендзина... Иначе аз я търкалям мойта от няколко месеца. За сега е ОК. Като изключим, че не съм супер пъргав в сравнение с останалите...
Защо Англия, а не Германия? Десния волан е малко куц. :wink:

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 18, 2009 5:09 pm

Аватар
Just Married
Just Married

Автомобил: 9-3 Sport Sedan 1.8t Deviltune
Среден разход смесено е около 8-9 в зависимост от задкормилното устройство, тежестта на десния крак и нафтата, която наливаш. Дизелът от доста време е по-скъпото гориво и някакси се обезмисля относително по-малкият разход. Някои добавки имат ефект, но е незабележим на къси растояния. Предполагам знаеш каква е разликата по принцип м/у дизел и бензин от гледна точка на поддръжката. Пъргав е в определен интервал от обороти 2000-3500 преко сили... Какъвто и да е изборът ти, все ще е добър!

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 18, 2009 8:06 pm

Аватар
FlyOrDie
FlyOrDie

Защо не се поровиш из форума. Сугурен сьм,че ще намериш каквото ти трябва и ще се убедиш, че СААБ е правилната кола. Успех и дано скоро се сдобиеш с мечтаната 9-3 :D

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 18, 2009 10:12 pm

Аватар

Автомобил: Сааб 9-3 Cabrio 1.8t Vector
Зависи какво търсиш и какво изискваш от един автомобил.Аз например карам 9-3 2000 2.2 тид и пак е Сааб и получавам всичко което търся в една кола.Достатъчно голяма е за семейна кола,вози страхотно,пъргава е 125 НР(Е не като бензиновите 150 и нагоре) ама за да сложат дизел мотора, в Сааб сигурно са си направили сметката.Относно разхода на нафта ми върви 5.5 и 6 /100 като аз не съм ракетен изпитател.Не съм имал сериозни ремонти откакто го карам вече 5 месеца.Пак зависи какви условия ти имаш за автомобил,и поздравления за избора правилно си се насочил :kid:

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 19, 2009 8:34 am

отноцно десният волан съм с намерение да го прехжърля от другата страна(в BG). Незнам за германия но колите от там там са доста поизгнили(говоря като цяло не конкретно за СААБ). Занимавам се от доста време с внос на коли основно от италия и несум особенно ощасливен да карам СААБ от италия. Другият вариант е швеция или швеицария но там незнам как стоят нештата.

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 19, 2009 8:36 am

А като най-големи слабости какво бихте изтъкнали за СААБ, защото нямам никакви наблюдения над тях. Благодаря!!!

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 19, 2009 8:41 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: SAAB 9-5 2.3t Linear 2003
Моделите до 2003г. имат проблеми с пикселите на SID-а и климатроника.Ремонта не винаги е сполучлив. :)

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 19, 2009 9:02 am

Аватар

s_tzirko ,колко струва да минеш от десен на европейски волан :?: щото си мисля,че за тези пари може да си купиш аеро :wink:

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 19, 2009 9:30 am

ми незнам точно. Мисля че е около 2000 лв. а относно цената им в англия е около 1500-2000 лири. Без никакви забележки. Ясно ми е че няма да е по евтино но поне да е по-запазена и по-добре обслужвана. Незнам в какво сустояние са тези от германия. изгниват ли много :?:

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 19, 2009 9:44 am

Аватар

и аз си мислех за 2000,ама ЕВРО :twisted: преди седмица един форд тръгва да испреварва срещу мен и аз почвам,къси,дълги,халогени....няма ефект и в последната секнда някакси се разминахме :twisted: оказа се с десен волан :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: ДА ВИ ЕЕЕ...ИКОНОМИЯТА :twisted: :twisted: :twisted:

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 19, 2009 10:02 am

:D Небих карал с десен волан в никакув случей. Според мен това е твурде опасно и дори трябва да се забрани регистрирането на такива автомобили. Пак казвам че дори да си взема автомобил от англия пътвото нещо ще е да му обърна волана!!!

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 19, 2009 10:13 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-5 2007 2.0t
s_tzirko написа:
:D Небих карал с десен волан в никакув случей. Според мен това е твурде опасно и дори трябва да се забрани регистрирането на такива автомобили. Пак казвам че дори да си взема автомобил от англия пътвото нещо ще е да му обърна волана!!!

И как точно я виждаш тая работа с обръщането на волана? Не мислиш ли че ще ти се върже малко скъпичко цялото упражнение, то по-добре да идеш и да си вземеш направо от Швеция с правилен волан, сигурен съм че там също има доста оферти...

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 19, 2009 10:13 am

Аватар

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... abNumber=2 мисля,че не е изгнило има пълна сервизна история,ееех ако не бях такъв ФЕН на турбото :D :D :D веднага тръгвам за дойчландия :D

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 19, 2009 10:32 am

нямам никаква идея как стои вапроса с Швеция. затова сум го изоставил като по заден вариант

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-3

Напиши нова тема Отговори на тема