Портал » Начало форум » Saab кафе » Безделие » Нещата от живота

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: SAAB, BMW или AUDI
МнениеПубликувано на: Пет Окт 21, 2016 7:40 pm

Аватар
Отстранен
Отстранен

Газстанции има доволно в английската висша лига,ето ти един сайт в който може да погледнеш всички газстанции в европа включително и в Англия http://www.mylpg.eu/stations/

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Окт 21, 2016 9:10 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 2,0t - Deviltune
Огата написа:
Газстанции има доволно в английската висша лига,ето ти един сайт в който може да погледнеш всички газстанции в европа включително и в Англия http://www.mylpg.eu/stations/

Загледах се в сайта, и открих различия в стандартите на микса пропан/бутан, например при шведите (а те не са фенове на това гориво - 46 LPG stations in Sweden, за жалост наша) си е направо само пропан или от 95 до 98% пропан. Интересно. С такова гориво нашите автомобили ще летят тук......

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Окт 22, 2016 3:04 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: SAAB 9-5 Aero Estate 2002
Няма как да си сложа газ. Не мога да карам дестки мили до най-близката газстанция. Ами ако тръгна на по-дълъг път, трябва специален маршрут да си правя за да търся газстанции. Това да не е бг, газ на всяка бензиностанция. Плюс това някой трябва и да ми я сложи и да ми я преглежда и наглася... Тука са такива некадърници всичките... Както и да е това е една друга тема... Та с две думи - газ отпада.
Обаче днес, по съвета на bobimihi разгледах Волва... Първо впечатление - много ми хареса v70-ката след 2010. Някак си ... шведска... нашенска :) Много ми е по-приятна от Аудито... и по-голяма и просторна. Има си достатъчно джаджи и най-важното... D2 - 1.6 дизел - разхода е нечовешки нисък. Напълно ме устройва. За вървене няма да си говорим с тия 116 коня на това купе, ама ще свикна някак си. И без това само мъча самолета, щом даже жената ми вика че съм карал кат бабичка... То и старата 9-5ца беше 120 коня, ама си беше ок.
А и тук нещата са доста по-различни. С тия хиляди камери навсякъде, полицаи под прикритие и прочее, много скъпа ти идва играта в последствие. Да беше само глоба, както и да е, ама то са и точки, и при 2 такива и без книжка оставаш и застраховката ти става по-голяма, абе... драма, не е като в бг. Не можеш много да се правиш на тарикат. Идва ти глобата по пощата и само имай късмет да не си я платиш... Магистралите са с ограничение 110 км/ч и ако превишиш може и честитка да получиш, няма и да разбереш кой те е снимал. Така че, колкото по-бавен автомобил, толкова ти е по-спокоен живота. А и 200 паунда на месец са си пари. Защо да ги давам на шейховете. С тия пари може да си изплащам кола примерно. Само както Ясен казва дано не ги давам по сервизи :? Ама това е малко на късмет.

П.С. Гледам продават вече новата 5-ца. Много е красива мамка й, голямо животно е. Живот и здраве, предпочитам направо нова да си взема след някоя годинка, ако спечеля от тотото :mrgreen:

Прикачени файлове:
bmw 5 new copy1.jpeg
bmw 5 new copy1.jpeg [ 29.81 KiB | Прегледано 2230 пъти ]
          Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 25, 2016 4:18 pm

Аватар

Автомобил: ex SAAB 9-3; BMW X3; BMW 320d coupe MY'12
Извинявам се за закъснелия отговор. Синьото поле ефишънси показва кога колата е в режим на рекуперация на спирачната енергия, ако тази опция е налична в автомобила. Това си е режим на алтернатора да зарежда ударно акумулатора, съответно да оказва по-голямо съпротивление и да подпомага спирането. След това в акумулатора ще имаш повече натрупана енергия, за да захранва радио, вентилация, фарове и т.н. докато колата е с изкл двигател на светофара. Oтделно от това при кик-даун алтернаторът се "разкача", за да олекоти работата на мотора и да подпомогне ускорението.

Разлика между 2011 и 2013г си има в екстериора, интериора, мултимедиата, и някои двигатели. След септември 2013г е т.н фейслифт (обозначава се като LCI - Life Cycle Impulse) и N47 моторът в 520d вече е 190к.с, като не съм сигурен дали и в 525d няма повишение в мощността. Отвън са други фаровете, като странното е че вече са без LED мигачи (pre-LCI са с LED мигачи), но за сметка на това завиващият би-ксенон работи доста по-добре ако е в комбинация с автоматичните дълги светлини. При фейслифта се предлага опцията за адаптивни LED фарове, които аз от личен опит обожавам, въпреки, че като "къси" светлини са по-слаби от адаптивния ксенон, магията им е в дългите. Стоповете също са различни, като няма функционална разлика, а само външен вид.

Предупредих те, че при BMW може да останеш неприятно изненадан от това колко много от обичаните неща са екстри с доплащане (лумбална опора, пепелници и запалки и т.н.). Сравнение между мултимедийните системи на BMW/Audi/Mercedes и останалия автомобилен свят е неуместно да се прави, особено пък с недомислицата на FIAT. Иначе Yassen-ТЕ е напълно прав за последващата поддръжка след закуппуването при премиум марките. Затова ти обърнах внимание и на опциите за удължаване на заводската гаранция (да не се бърка с гаранция към 3ти страни, защото това са фирми, които предлагат ограничено покритие на гаранцията), и на опциите за безплатно периодично обслужване. В това отношение BMW са безспорен лидер.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 25, 2016 8:49 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: SAAB 9-3 TiD Coupe MY2000
А легаси или аутбек с двулитров дизел гледал ли си?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 25, 2016 11:15 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 2,0t - Deviltune
Съвсем скоро човекът ще изяде дървото, ако купи дизел в Англия, особено с Евро 5 или надолу.
Чудя му се на акъла.
Не иска да е супер бърз автомобил, новият.
Е, на пазара има достатъчно нови бензинови автомобили (двигатели от последно поколение), с доста приличен разход на гориво.
СААБ е всичко друго, но не и икономичен, явно за това се е наплашил от бензинова версия на бъдещия нов/стар автомобил, и е на крачка от грешна стъпка.
Ама..... очи гледали, очи плакали....
Изгониха дизелите от Париж, да се готви цяла Европа.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Окт 26, 2016 8:51 am

Аватар

Дизеловия мотор на Субару (той си е един единствен от край време) е не лош, ако не търсиш динамика, защото в него такава просто няма в каквито и обороти да го караш. Наблюденията са ми лично от 3 Субарута 2009г,2014г и 2016г(колата я докарахме от Германия, защото у нас този модел все още е непознат за официалния вносител). Уж все е нещо ново по тоя мотор и той все трака и не върви. За сметка на това съм напълно съгласен, че е икономичен. Задължително трябва да се гледа след 2011г дизелово Субару, заради проблемите с късането на коляновия вал. Иначе предлагането на Субару, Фиат или останалите от този ценови клас (Субаруто всъщност далеч не е евтина кола) при положение, че човекът пита за Ауди или BMW е малко несериозно. Новите Субарута вътре създават отвратително усещане за НЕКАЧЕСТВЕНА изработка. Нещо, което при Ауди е точно обратното. Важно е авторът да приоритизира критериите си, за да получи верния отговор. Също така съм съгласен, че не трябва да се отписват съвременните бензинови предложения, като говорим за разход, а не за динамика.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Окт 26, 2016 4:21 pm

Аватар

Автомобил: Mazda 3 2.0D Sport 2007 +Yamaha FZ1N 2007
Погледнал ли си Mazda 6 Sport Combi 2.2 SKYACTIV-D (150 Hp) 2012г. :?:
Модерен мотор,380NM,нисък разход..
В сравнение с нея,Субаруто изглежда като талпа :rofl:
Това разбира се е мое мнение..

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Окт 29, 2016 11:35 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: SAAB 9-3 TiD Coupe MY2000
пак съм се насочил към късата клечка... за мен аутбек 2007-2008 е добрия модел като ергономия - функция - качество...

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 02, 2016 11:17 am

Аватар

Просто го вземи с голям бензинов мотор. Ако в последствие разходът не те устройва - газифицират се успешно.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 02, 2016 1:43 pm

Аватар

Автомобил: 93 MY99г 2.2TiD-150hp;9-5 Aero MY01
Е той човека си каза, че не му се занимава с газифициране и търсене на газ станции в UK и по-рано в темата мисля - може би някой му предложи още Сааб-а да газифицира.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 02, 2016 1:58 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: MY98 9000 Aero
Не знам кое ще е това комби дето харчи под 6 градско освен някой хибрид................. :goodheart:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 02, 2016 2:34 pm

Аватар

Извън темата:
@deyannn: Предложението за газифицирано Субару въобще не е отправено към автора на темата ;)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 08, 2016 12:04 pm

Автомобил: SAAB 9-3 SS
Новата Е-класа и Мазерати Гибли дизел (който върви доста прилично и не трака).

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 15, 2016 3:20 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: SAAB 9-5 Aero Estate 2002
Ехеее, Мазератито избирам :mrgreen:
Иначе и Mерца изобщо не е за изхвърляне. Новата Е класа е доста по-добра от Аудито, донякъде и от БМВ-то. Има наистина и добър разход, само финансите да ги имах...

На немските екземпляри които гледах (около 4-6 годишни) все нещо им липсваше и така не можах да си избера нищо. Като се кача накрая в Сааба и разбирам колко добър автомобил са направили Шведите... да не отстъпваш на повечето автомобили по-нови с 10-на години... трябва много мислене да е падало в Тролхетан. Незнам дали съм си свикнал със Сааб -ката, но винаги намирах кусури на швабите... все нещо не беше домислено при тях. Малки подробности, ама дразнещи. Сериозно колеги, ако Сааб-а имаше по-икономичен двигател, щях да си ги карам мойте до последния си дъх. Тази година излезна новото БМВ и новата Е-класа които са доста по-интересни от предишните си версии. Определено бих карал което и да е от двете.
Иначе най-удобно се почуствах в Инфинити М35 Хибрид. Ама с тия 360 коня колкото и батерии да му слагат, пак си харчи доста. Ако не беше разхода нямаше и да се замисля, веднага го взимах. Позамислих се след него за разни хибриди, поогледах няколко вкл. Лексус-и... Не са зле, но тези които ми харесваха пак си харчат. Та накрая си казах, майната му, единия Сааб (комбито) ще си го запазя, а за всекидневна кола, да навъртам мили градско, си взех това:

http://www.caricos.com/cars/n/nissan/20 ... es/13.html

Тук можете да го разгледате. Нямам мои снимки още.

Нестандартно решение, но си реших проблема с разхода на гориво завинаги.
Все пак това е бъдещето. Те и СААБ натам са се ориентирали.

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Saab кафе » Безделие » Нещата от живота

Напиши нова тема Отговори на тема