Портал » Начало форум » Saab кафе » Безделие » Нещата от живота

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Въпрос за регистрация на "престоял" автомобил нов внос
МнениеПубликувано на: Сря Окт 19, 2016 6:16 pm

Аватар

Автомобил: фтумобил
Казусът е следният. Изпадна ми запазен автомобил (не е Сааб) на прилична цена, който е внесен с автовоз от Гермнаия. Продавач е частно лице, който (по негови думи) си го е купувал и подбирал за него, а е използвал автовоза на брат си за да си го внесе. До тук добре, само че поради лични проблеми не е могъл да го регистрира, тоест отлагал е дълго регистрацията, а автомобила е оставен в подземен гараж. От момента на внасянето е минала една година, тоест автомобилът е внесен преди година. Това го прави.... един вид леко стар внос. :lol:
Сега продавачът казва че има всички документи (тоест немския талон и договор за покупко-продажба) и няма ниакаъв проблем да дойде с мен на каналите на КАТ, като го регистрирам, ако нещо ме "притеснява".

Сега това което знам е че проблемът всъщност е, че само фирма (юридическо лице) може да... как да го кажа "задържи" .... автомобил нов внос за година, защото нали като го продава, обикновенно се пише фактура, ерго се плаща данък печалба. Мисълта ми е че когато частно лице (както в случая) внася автомобил, все пак има определен срок за регистрация (14 дни ако не се лъжа) и обикновено частните лица следва да внасят автомобили за лично ползване .... ако това ще е бизнес, то е редно да минава през фирма.
Не че няма частни лица, които внасят по един два автомобила и после ги продават, но обикновенно ги регистрират и ги продават с Бг номерата, а случаят тук не е такъв.

И естествено се замислих за възможността автомобила да е краден. Все още не съм видял документи, колата и човека, имам уверение че има Немските талони и договора, говорили сме си по телефона, и ще ходя да видя колата... ама де да знам. Принципно не съ сигурен как да проверя дали е крадена, само предполагам че би трябвало да мога по VIN (като предварително сравня двигател и купе на място) и после направя справка в КАТ.

Та въпросът ми е ако всичко е ок, не е краден, и колата мо хареса, заради това че е частно лице и колата е престояла година, мога ли да имам проблем при регистрацията?
Абе въобще всичко (почти :mrgreen: ) което ви хрумне по казуса е добре дошло.

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: Въпрос за регистрация на "престоял" автомобил нов внос
МнениеПубликувано на: Сря Окт 19, 2016 9:22 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Saab 9-3 - 110kW
За да си спестиш главоболията. Нека човека си го регистрира в КАТ, а след това да ти го продаде.
Няма да се оскъпи много процедурата.
Иначе договора за покупката от Германия може да се преиздаде и с днешна дата.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Окт 19, 2016 10:55 pm

Аватар
Отстранен
Отстранен

Ако въпросния подземен гараж е частен терен не може да ти каже никой ,,вафла,, тоест от момента на сваляне на колата от регистрация и качване на автовоз тя се спира от движение и никой не може да ме задължи кога да я регистрирам тоест пускам в движение,освен ако не попаднеш в кат на някоя кисела леличка около 40-те :) Това с глобата го знам ако купиш колата от друг окръг с бг номера и трябва да ги смениш,защото тя колата фактически е в движение и на някой може да не му се дава 45-лева за нови талони и номера.Иначена за крадена възможно е,аз в Холандия примерно мога да ти гепа кола и даже още в Холандия да си я прехвърля на мое име,да я кача на тразнитки да мина през 4-ри държави в бегето да си я регистрирам в кат и да ти я джитна като за добър ден,въобще без да се занимавам с автовози и да я държа година в някой бодземен гараж :) И винове и пинове да сравняваш всичко да си е ок. Често съм си прехвърлял коли на мое име без присъствието на собсвениците естествено с тяхно знание и след като съм им платил колата :) Ама нали знаеш ,,Който не може да яде мед с мечките не ходи у горътъ,, :) българска поговорка :)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Окт 20, 2016 8:44 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: SAAB 9-5 Aero 2003 sedan
Има си срок, който, като мине, се плаща глоба.
Като си взех колата, договорът беше от март, а аз я регистрирах през май и ме глобиха 20 лв. заради което... А аз реално я купих 2 дена преди това...
Просто човекът явно не искал да си регистрира фирма. И като взима колата от Италия, попълва само данните на продавача в договора и като намери купувач, ги дописва...
За 2 месеца просрочване беше 20 лева, за 1 година не знам...

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Окт 20, 2016 8:45 am

Аватар

Автомобил: Сааб 9-3 SS MY'03
Това да не може да я регистрира малко намирисва или има проблеми с банки/държава/данъци. Колкото за кражбата можеш видиш номера на рамата и да отидеш до КАТ да провериш дали има проблем с колата. Аз така правих преди да купя СААБ-а дали има запор и др. В Благевград без проблеми/кисели лелки минах и ми казаха, че колата е чиста. Там можеш и да питаш как става работата с регистрацията. Най - добре си питай в КАТ. Колкото и да е кисела лелката е длъжна да ти отговори.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Окт 20, 2016 3:48 pm

Аватар

Автомобил: 2008 Saab 9-5 1,9 TiD
Най-лесния вариант е да отидеш с продавача в КАТ и ако всичко е точно след това плащаш колата.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Окт 21, 2016 1:41 pm

Аватар

Благодарско, момчета. Вчера ходих да гледам колата и човекът се оказа пичага и както антонии написа договорът може да се преподпише с днешна дата , но и човекът си предложи да дойде с мен до КАТ. За съжаление колата се оказа (както предполагах), наядена от ръждата. Двигателя мърка, интериора беше много запазен, но вежди прагове, дори отпред по ботушите беше избила ръжда....
На Маздите това им е проблема, особено от Австрия, Швейцария и Германия... въпреки че бях чел че в западна ли беше или... някоя част на Германия, пътищата не се обработват с химикал и има запазени коли. Както и да е, японка от там си е живо предизвикателство.
Явно Саабите и Волвата, а и високия клас германски автомобили имат в пъти-пъти по-добра корозионна защита....

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Окт 21, 2016 3:38 pm

Аватар

Башмайсторче написа:
Благодарско, момчета. Вчера ходих да гледам колата и човекът се оказа пичага и както антонии написа договорът може да се преподпише с днешна дата , но и човекът си предложи да дойде с мен до КАТ. За съжаление колата се оказа (както предполагах), наядена от ръждата. Двигателя мърка, интериора беше много запазен, но вежди прагове, дори отпред по ботушите беше избила ръжда....
На Маздите това им е проблема, особено от Австрия, Швейцария и Германия... въпреки че бях чел че в западна ли беше или... някоя част на Германия, пътищата не се обработват с химикал и има запазени коли. Както и да е, японка от там си е живо предизвикателство.
Явно Саабите и Волвата, а и високия клас германски автомобили имат в пъти-пъти по-добра корозионна защита....

Ако е мажда 6 от първите те си гният явно си е някакъв дефект... Уж в следващите е изчистен проблемат. Но и много бързо си губят цената.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Окт 21, 2016 5:38 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-5 AERO'03 10x to the Devil
Да, ако си намериш Mazda 6 от първото поколение без много ръжда, си е печалба от тотото. То не са само те, имам чувството, че в Япония стандартът за дебелина на ламарината е делено на 3 спрямо европейските.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Окт 22, 2016 10:49 am

Аватар
багериста
багериста

Автомобил: SAAB 9-5 2.0Turbo-Deviltune custom stage
Мои близки имат две Мазди 3. И двете са пред разпадане от ръжда и гнилоч. Иначе с двигателите бешата са ок,но... даже едната отказват да я вдигат на криковете по сервизите :?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Окт 22, 2016 5:50 pm

Аватар

Автомобил: Mazda 3 2.0D Sport 2007 +Yamaha FZ6N 2005
Башмайсторче написа:

Майсторче,Мазди от Германия преди 2009 НЕ!Закон е тва :wink:
Аз моята от южна Франция я взех..ръжда с микроскоп не можеш да намериш.. :proud:

По принцип уж проблема с ръждата на Мазда 3 и 6 след 2006г е решен..ама колко е решен не зная.. :laughing
Но наистина на по -новите не съм забелязал ръжда..ама тея от 2004-2006 са леш...

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Окт 23, 2016 6:39 pm

Аватар

Така си е момци, Маздите гният и то сериозно, обаче двигателите (по-точно дизеловият) е много-много надежден. По ранните 3-ки и 6-ци нямат филтър за твърди частици, електрониката им е почти безотказна, вадят приличен разход и добра динамика. Аз дори се позагледах и в по-запазените от последните 323 и 626 от 2001-2004, че там са помпа-дюза и ако купето става, са много наджедни колици, нищо че са дърти. Все пак имаме едно митсубиши паджеро 2.8 тди 1999 и вече 9-та година кръствосва и пътищата ни и балкана и освен като го взехме нафтовата помпа, други сериозни ремонти няма. За 100 000 км почти амортесьори, накладки, шарнири и биалетки са сменени.

Дзане знам че от Германия и особено от Австрия идват откъм купе много разплетени кошници, ама аз проверявам, че не се знае знае ли се. :mrgreen:
Откъм корозия май най-добре от северна Италия.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Окт 23, 2016 9:14 pm

Аватар

Жена и ръжда тръгнат ли ... спирка няма така съм чувал :D :D. Колега на работа си купи 6-ца оправи ръждата, но след няколко месеца тръгна пак ( тук не знам колко му е бил кадърен майстора), не мога да кажа откъде е внос колата.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Окт 23, 2016 10:18 pm

Аватар

Автомобил: Mazda 3 2.0D Sport 2007 +Yamaha FZ6N 2005
За покупка на по-стара Мазда,колкото по на юг е била толкова по-добре...
Моята както споменах,няма ръжда никъде..аз имах възможността да си я избера де.Избрах си с големия мотор на шестицата 2.0D,и всички екстри за тройка :hahaha
И сега съм супер доволен..Така,че Майсторче ако ти трябват някакви разяснения относно мотори ,модели и тн. мога да помогна. :wink:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 24, 2016 11:49 pm

Аватар

Aaaa благодаря, аз вече изчетох голяма част от мазда форума, позапознах се със спецификите, огледах няколко модела.... и все греди.
Сега съм се позахласнал по Акорд комби 2005-а дизел пак, днес гледах една с всичките стандартни "фул" екстри + биксенон, ел. затваряне на багажника, подгряване на волана, светлинен и звуков сигнал на парктроника, ама държат цена.... иначе и точно тази Хонда много ми допада....

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Saab кафе » Безделие » Нещата от живота

Напиши нова тема Отговори на тема