Портал » Начало форум » Saab кафе » Безделие » Нещата от живота

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Колко струват на Бойко пътищата?
МнениеПубликувано на: Нед Окт 11, 2015 5:37 pm

Аватар
Отстранен
Отстранен

Колеги,какво мислите,наш Бойко като е тръгнал да ни прави пътища и да строи една модерна България как се справя според вас?Доволни ли сте от новите пътища?Аз мечтая за деня когато ще мога да обиколя цяла България само по магистрали,но едва ли ще доживея тоя ден.Но към днешна дата за мен Бойко се справя доста зле със строенето на нови пътища.Първо: Той хубаво е тръгнал да строи нови пътища,но регулирането на движението не е пипано още от когато колите в бг нямаха дясно огледало.София е изключително бедна на знаци и упътващи табели.Ако дойде някой чужденец за първи път в София през Калотина и иска да отиде до Пловдив,и няма навигация той ще изгори една цистерна гориво до като излезе от София.Гледам наскоро асфалтираното Цариградско,на места асфалта е почнал да дава фира.И онова моме Лилето Павлова ще каже аа той е в гаранция ако има нещо те ще го оправат.Те ще го оправат,ама пак трябва да се затварят ленти или движението в тази посока и хората пак трябва да се мъчат.Някой знаели това моме Лилето Павлова,какво точно образование има и с какво се е занимава преди да стане министър на този сектор,понеже на мен това моме ми е доста неадекватна за това за което са я назначили.Трябва да се насложат на всякъде упътващи табели и то на латинеца,вече сме европейска държава.Хората в големия трафик се престояват в последния момент,точно поради липса на табели.Понеже чак като наближат светофата или отклонението вижда че трябва да се престрои в един коя си лента.Трябва поне от 3км с табели да се дава примерно: след 3км наляво за владея,на право за центъра,на дясно за драгалевци.После след 2км,после след 1км.Така ще намалят и драстично задръстванията.Нека да копират холандския модел и вътре в града да се премахнат всички кръстовища със светофари и да се сложат кръгови.Така движението ще се регулира от самосебеси.Ама ние и кръгови не можем да правим като хората.То преди кръговото трябва да има упътваща табела от кръговото в кои посоки на къде можеш да хванеш,и евентуално ти да знаеш ако кръговото е 2-у или 3-и лентово къде да се престроиш преди да влезеш в кръговото,а не като вече си влязъл и са чудиш на къде да хванеш.

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: Колко струват на Бойко пътищата?
МнениеПубликувано на: Нед Окт 11, 2015 5:58 pm

Аватар

Автомобил: saab 9-5 2.3 turbo aero
Лично мнение: тази държава ще започне да се оправя едва, когато начело й застанат образовани политици, родени след 1989 година. Чипът се променя трудно.
Бойко или който и да е там са просто еманация на цялото народо-население по нашите земи, тоест всеки народ си заслужава управниците.
Близките десетина години не очаквам драстична промяна за по-добро.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Окт 11, 2015 6:56 pm

Аватар
Remove before flight
Remove before flight

Автомобил: ex 9000, 9-5 2.3 aut. Devil Performance
Чак пък след '89-та... даваха за едно село Чавдар, кмета пенсионер несменяем от години, а селото.....вижте го в google, 100% усвоено, един лев неоткраднат, и София може да му завиди дори! Всичко си е до човека, независимо на колко е.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Окт 11, 2015 7:10 pm

Аватар
Отстранен
Отстранен

София,само София ли е България.В провинцията с отделни изключение градове като родния ми Плевен потъват като Титаник,бавно и сигурно.Единствената промяна за 25 години е няколко цъфнали лъскави мола(как я мразя тая дума :thunbsdown ) насред циганията.Както викаше дядоми ,,На гол гъз,американско здрасти,,

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Окт 11, 2015 8:19 pm

Аватар

Iztrebitel написа:
Чак пък след '89-та... даваха за едно село Чавдар, кмета пенсионер несменяем от години, а селото.....вижте го в google, 100% усвоено, един лев неоткраднат, и София може да му завиди дори! Всичко си е до човека, независимо на колко е.

И колко са тези като този пенсионер-динозавър от соца, който го посочваш за пример? Единици. Ако не бяха, нямаше да е куриоз.
Масата е зле мотивирана, лесно манипулируема, в голямата си част полуграмотна и все чака някой да я оправи.

Както каза Б.Б. "Ние сме прости и затова се разбираме с вас. Затова ме избирате." :lol:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 12, 2015 9:52 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: SAAB 9-3 TiD Coupe MY2000
колкото и да струват пътищата - усвояването на европари ще е до 2020. едни хора знаят какъв е генома тук и продължават да създават политици според него. постепенно може да се създадат условия за транзит през територията ни, но всичко извън асфалта ще е си е по старому. приятен понеделник от мен!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 12, 2015 9:03 pm

Аватар
Отстранен
Отстранен

Една държава,трябва да има инфра структура.Още повече че България може да изкарва добри пари от транзита,понеже през нас минава целия трафик за западна европа.И тия пари да се реинвестрирват.Но Бойко ходи в чужбина,и вижда че там асфалт на един месец не се напуква.Не да ни пробутва стойки и да са прави на голямото добро утро.Нощно време като караш по важен уж първокласен път,то няма осева линия.Може всеки момент да изхвърчиш от пътя.Толкова ли нямаме пари за блажна боя?Те сърбите че не са в европейския имат хиляда пъти по добри пътища от нас.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 12, 2015 9:14 pm

Аватар

Ога, съгласен съм. Но пътищата са само един малък елемент от цялостната картина. Задай си въпроса защо няма магистрали в Албания или Бенин, примерно. Пари за построяването им вероятно ще се намерят. Манталитет липсва. А той не се купува с пари и не се създава от днес за утре.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 12, 2015 11:51 pm

Аватар
Отстранен
Отстранен

Майна прав си.Но не можем да се сравняваме с албанците.Албания до колкото ми е известно е последната държава на континента Европа,в която е прекарано ток.С такива изостанали народи не можем да се сравняваме.България има най-уникалната природа на земното кълбо и сега е момента да привлечем чужди туристи и инвеститори.Но без модерна инфраструктура това няма как да стане.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 13, 2015 2:10 pm

Аватар

Автомобил: ex SAAB 9-3; BMW X3; BMW 320d coupe MY'12
Всъщност албанската магистрала А1 (общо магистралите им са 3, а високоскоростните пътища са 10-ина) е една от най-добрите по която аз съм се движил! Такива съоръжения има че си заслужава да спреш да ги снимаш! А самото платно е перфектно трасирано, с отличен отток и самата настилка е перфектна. За маркировки и знаци няма да споделям, че ме хваща яд направо. Доколкото разбрах в Албания се произвежда много асфалт и затова качеството на настилката беше отлично. Иначе вие си говорете колко са назад откъм пътища албанците. :laughing

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 13, 2015 4:41 pm

Аватар

Значи, сме по-зле и от албанците, които не са член на ЕС. :wink:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Окт 14, 2015 9:38 am

Аватар
модератор

Автомобил: SAAB 9-5 Aero MY'05
stocky написа:
... Доколкото разбрах в Албания се произвежда много асфалт и затова качеството на настилката беше отлично. ..:laughing

Албанския битум, който е основна част от асфалтовата смес е най-добрия в Европа, всепризнато е. Даже доколкото си спомням самия Б.Б. го призна в едно интервю по телевизията. Едно време през комунизма сме купували от техния битум, затова настилките са били толкова издръжливи.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Окт 14, 2015 10:17 am

Аватар

Момчета, да не си говорим ала-бала. В Германия няма албански битум, но имат най-качествените пътища. Не опира до асфалта, а до манталитета да крадеш от обществени поръчки и да поставяш нискокачествени евтини заместители. Иначе от 100 строителни инженера все един-двама ще си разбират от работата и теоретично биха могли да направят качествено асфалтиране на улици и магистрали.
Нищо, че по принцип имаме странни традиции в това отношение: шахти, проектирани в средата на платното, докато в Англия, те винаги са извън него. Вероятно британците са по-прости от нас.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Ное 15, 2015 9:54 pm

Автомобил: saab
97 лв за винетка, толкова струват ..

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Ное 16, 2015 10:45 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-5 AERO'03 10x to the Devil
Тоя мит, че в Германия са най-добрите пътища, мен леко ме разсмива. Който си мисли, че е така, да отиде в Холандия или в Унгария да види какво се казва здрав и гладък път и как може цели магистрали да светят нощем. Няма спор, че германците имат хубави пътища, но нито са най-перфектни, нито са най-широки, нито са най-безопасните. С което не искам да кажа, че не сме на светлинни години от там. Ако аз бях купил колата, която карам в момента, като нова в България, сигурно щях да я върна, защото по наште пътища и най-вече в града, тя има почти неприемлив комфорт. Същевременно знам какъв кеф е да я караш в чужбина (дори в Сърбия), където не се потиш всеки метър каква яма те чака и накъде всъщност е завоя, когато няма маркировка.
Не знам за какво е тая тая тема всъщност. Няма да видя и трима души, които няма да си платят чинно по-скъпата винетка като теглят по една майна на несправедливостта и на държавния рекет и да не направят нищо, за да покажат, че не са съгласни. И като говорим за манталитет, да не забравяме и тоя на интелигенцията, която е свикнала да демонстрира овче поведение, независимо какви тъпотии се случват. Всеки ден всеки от нас става свидетел поне на 5 безочливо нагли прояви на пътя. Какво правим, за да ги спрем? За кой лош човешки материал говорим, когато сме негласни съучастници?
Тя темата е безкрайна, а тук само си чешем езиците. То е ясно, че промяна няма да има, единственото спасение като ни прелее чашата, е да ходим при по-хубавите пътища... за ден, за седмица или за цял живот.

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Saab кафе » Безделие » Нещата от живота

Напиши нова тема Отговори на тема