Портал » Начало форум » Saab кафе » Безделие » Нещата от живота

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Избор на gsm
МнениеПубликувано на: Пон Яну 16, 2017 9:21 am

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 2,0t - Deviltune
Iztrebitel написа:
А и сега да не стане като с Алиекспрес да го спрат на митницата и да ми го обложат с ддс, и пак на толкова да ми стъпи??

Виж хубаво опциите за доставка, няколко са, даже едната е с кутия без надписи. Имаше една, такс фрий....
Да, накрая изборът е твой.
Всеки решава, от къде и как.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 16, 2017 10:07 am

Аватар

Автомобил: Saab 95 2.3t
Ето за тези ,,филми” говорих , в ОЛХ ги има за по 300 400 лв , днес заръчваш утре ти идва с еконта искаш опция преглед и тест , харесва ти вземаш не те кефи плащаш 5-6 лв доставка и следващия . Гаранция няма ама толкова ще имаш и от Китай. В момента honor 7 но лайт версията е на 300 лв кеш във Свиваком , на всякаде другаде е по около 400 .

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 16, 2017 10:35 am

Аватар

Автомобил: 93 MY99г 2.2TiD-150hp;9-5 Aero MY01
За Xiaomi телефони конкретно препоръчвам Top One от aliexpress с добавка DHL - пращат до техен човек в UK и после до тебе в България и няма ДДС.

https://toponedigital.aliexpress.com/store/342812

В момента по някаква причина не излизат телефони там, но с познати сме пазарували от тях не веднъж конкретно Xiaomi телефони.
Последно взех на сестрата на жена ми Xiaomi Redmi 4 Pro (без Note - 5'', Full HD, 4000 mAh, 3GB Ram, 32 GB ROM) за 333лв с DHL
Единствения неудобен момент беше с това, че не харесвам готови сготвени ромове от тези магазини и трябваше да му отключа буутлоудъра, за да инсталирам ром от xiaomi.eu докато не вземат да пуснат някой Global ром.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 16, 2017 2:14 pm

Аватар

maikallllll написа:
ОЛХ ги има за по 300 400 лв , днес заръчваш утре ти идва с еконта искаш опция преглед и тест , харесва ти вземаш не те кефи плащаш 5-6 лв доставка и следващия.

Да, прав си, но дали сравняваш телефони с напълно еднакви параметри?
Защо пък е пълно с обяви за поръчка на Xiaomi и доставка след 7 дни... демек те поръчват от бай Китай и ти препродават.
Например:
https://www.olx.bg/ad/novo-xiaomi-redmi ... 83e0233f93
Но пазарът е голям и избор голям.
Хубавото е да се споделя, кой от къде и как.
Успех с покупката!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Яну 20, 2017 5:34 pm

Аватар
Remove before flight
Remove before flight

Автомобил: ex 9000, 9-5 2.3 aut. Devil Performance
Купих телефона - xiaomi redme pro. От сайта на bobimihi излиза около 250$ с доставката, а тук е 100лв. повече. Прежалих се и го поръчах от тук/ще го ползва жената/, пък за мен ще поръчам от там, да си видя късмета :goodheart: .
Странно ми е, че в jar computers го дават 2.3гХ, докато тел. ми изписва 2.5гХ процесора?!?

п.с.един колега си поръча от сайт meizu, по едно време взеха да му идват някакви съобщения на китайски и сега вече два месеца как е блокирал и никой не се наема да му го прави. :goodheart:
Като поръчам от etotalk ще споделя мнение.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Яну 20, 2017 6:34 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 1.9TiD Hirsch
Купих за жената Xiaomi Redmi Note 4 от TopOne от Aliexpress. Дойде за 4 дни чрез DHL до вратата. Телефончето е супер. Всъщоност сега чакам да излезе Xiaomi MI6, който е ще е флагмана на производителя. Тия 100лв отгоре, които си дал всъщност какво включват освет надценка? Гаранция има ли?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Яну 20, 2017 7:31 pm

Аватар
Remove before flight
Remove before flight

NPen написа:
Тия 100лв отгоре, които си дал всъщност какво включват освен надценка? Гаранция има ли?

Да - 2 години/гаранционна карта/. Дано все пак не ми се налага. Досега сме взели 4 тел. от Мтел и всичките с проблеми, сега пак ще връщаме един Алкател айдъл2 още в гаранция/за 4-ти път!!!/. Сменям ги като доставчик!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Яну 20, 2017 7:56 pm

Аватар

Iztrebitel написа:
Като поръчам от etotalk ще споделя мнение.

Дойде един от този сайта вчера. Идва с EMS на пощите, мисля, че сестрата на жената е избрала някаква опция такс фрий.... искат и да заплати някакви 30 лв , ама за какво, ДДС ли е що ли. Не се интересуват от копие на платежни доку и начини на плащане.
Доставката е до град Плевен. Интересно защо е в митница Г. Оряховица и пощите пращат някакво писмо да ги упълномощиш да го освободят от митницата и да го доставят. Нямам представа дали в Плевен има митница.
Телефона e
http://www.etotalk.com/p/ulefone-metal- ... 14612.html
за дете е все пак.
Когато го вземат ще напиша, каква е ситуацията.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Яну 20, 2017 9:05 pm

Аватар
Remove before flight
Remove before flight

Така ми обясниха и в местната Поща - ако е по-голяма сумата се начислява ДДС, попълваш една декларация, пращат я в митницата да освободят пратката и после я пращат в пощата, плащаш ддс-то като наложен платеж за да не се разкарваш лично до митницата да си губиш времето/както аз трябва да бия 80км. до Враца/.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Яну 21, 2017 12:53 pm

Автомобил: saab 9-5
Аз също исках да поръчвам Redmi 4Pro от TopOne в Алиекспрес, забавих се с няколко дни и гледам от 150 долара на 250 долара ...съответно се отказах от точно тоя модел защото си определих бюджет от около 300 и нещо, ии се насочих към просто Redmi 4 версията от друг продавач (интересно защо към този момент в Top One не излизат много други модели на XIaomi)
Но към момента ме спира единствено далаверата с митото, което доколкото разбрах се заобикаля като се посочи по-ниска цена или като се посочи различен продукт на етикета. После пък колеги ми споменаха, че софтуера им бил предназначен за техния регион и понякога "не функционирали оптимално" в Европа (нз колко е вярно). После изниква въпроса ако се изгуби пратката и е посочвана по-ниска цена, каква реално ще ти възстановят и съответно други въпросителни...
И в крайна сметка сигурно ще ги набия парите тук през някой сайт - примерно този http://www.citytel.bg/xiaomi-redmi-4

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Яну 21, 2017 8:58 pm

Аватар

От Ситител не знам само каква версия ще му е операционната система.

Redmi 4 Pro е само с китайски ром ако е официален.
Повечето магазини директно инсталират в паметта модифицирана версия, която има всякакви езици, вкл. Български, популяни програми, google play store (тъй като във версиите за китайския пазар няма Google Play services). В случайните версии от магазините може да има и някой вирус. Също така задължително с версиите инсталирани в тези магазини няма авпоматично ъпдейтване на операционната система и за да се обнови или да се върне официална версия се минава през неприятен процес за преинсталация.

Аз обикновено залагам на инсталиране на европейски многоезичен ром от Xiaomi.eu сайта, но за съжаление и той няма OTA ъпдейти вече.

Но това за телефоните на роднини.
Личния е Oneplus 3 от официалния сайт с официалния ром и няма почти никакви драми освен тук-таме малки недоразумения, които правят уж с цел подобрение. :roll: Но и парите са други спрямо Xiaomi от китайски магазин.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Яну 24, 2017 2:44 pm

Автомобил: saab
Искам да си взема нов телефон, не съм много сигурен какъв желая да бъде. Засега се спрях на тези два модела https://ardes.bg/product/lenovo-phab2-v ... 27bg-83221 и https://ardes.bg/product/htc-desire-620g-lte-siv-68536 . Кой от двата бихте ми препоръчали?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Яну 24, 2017 3:36 pm

Аватар

Автомобил: Saab 95 2.3t
Не бих взел нито единия и двата са
Дървета особенно втория , за тези пари си купи коментиранете по напред в темата модели . В момента с договор 300 лв Хонор 7 лайт (разбирай хуауей П9 лайт) без договор по разните технота са около 400 и малко лв .

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Яну 27, 2017 12:23 am

Автомобил: SAAB 9-3 SS
Като потребител на iPhone в момента и бивш потребител на Андроид, със сигурност ще се завърна в Андроидските среди. Използвах преди това One Plus One, който преживя полет от тавана на лего и приземяване в чакъл и се размина с подбит ъгъл, супер добър телефон, това което го прати в шкафа си бе по изцяло моя вина, просто няма телефон дето да издържи зареждане до 30% и после ползване до умиране и така 2 месеца, наду му се батерията. Относно ябълката която е на 7 месеца купена чисто нова, това е телефон за хора дето имат контакт наблизо и малки пръсти, навън ако е под 5 градуса само във вътрешен джоб иначе умира докато не го стоплиш. При пълна батерия може да гледаш как процентите падат, мит е и че не забива. Горещо препоръчвам One Plus, във времената когато се взимаха с покани съм поръчвал 1ци и 2ки на приятели и никой не се е оплакал а 3ката изглежда много добре на хартия и на външен вид, единствен минус е, че се поръчва онлайн но пък доставят до тук безплатно https://oneplus.net/bg/3 . Huawei също правят добри телефони, като цяло китайците вече правят телефони които по нищо не отстъпват на известните марки, даже и ги превъзхождат, защото материалите в повечето случаи са по-добри, използването на пластмаса за корпуса е по-рядко срещано при китайците, особено в по-високия ценови клас. Някак си не ми е приятно телефон за 1000 лева да е пластмасов.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Яну 27, 2017 12:08 pm

Аватар

Oneplus 3 и 3t са много добри телефони - ползвам Oneplus 3 и съм доволен, преди това ползвах Oneplus One и също съм препоръчвал редица техни телефони на роднини и приятели, които са били доволни.
Вече 3 не го продават, 3t излиза около 880лв версията с 64GB ROM по памет и сега има бързи доставки за него, 128GB нещо има проблеми и се чака.
Пращат ги с DHL, оправят си ДДСта и всичко те и е легално и с гаранция и т.н.

Проблемите са от друго естество - сега на Android 7.0 са сменили работата на alert slider-a - малкото копче за смяна на режими на звънене и това вкарва много ограничения, но се надяваме да го оправят скоро ... или ще трябва да мина на Lineage OS 14.1 примерно и да съм с по-лоша камера.

Сглобката е много добра, но металния корпус се драска лесно, което си е очаквано.
Заради 2.5d екрана с леката извивка към ръбовете не можеш лесно да сложиш tempered glass screen protector освен ако не е по-голям и не покрива всичко, пък тогава се получава rainbow effect под определен ъгъл и т.н. и става по-трудно да се намери калъв, който да не ти счупи протектора струващ примерно 20лв (на Orzly там някъде се връзваше протектора).

Хубавото на Oneplus телефоните освен много добрите технически параметри и сглобка за цената си е възможностат да се инсталират всякакви 3rd party разработки на операционната система без загуба на гаранция и сега са де факто единствената алтернатива на прекратената серия Nexus на Google след като излезнаха телефоните от Pixel серията.
Не са бюджетни телефони - по-скоро алтернатива на флагманите.

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Saab кафе » Безделие » Нещата от живота

Напиши нова тема Отговори на тема