Портал » Начало форум » Saab кафе » Безделие » Нещата от живота

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Избор на gsm
МнениеПубликувано на: Чет Мар 28, 2013 5:48 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: hybrid
Според мен е мода, маркетинг и гъзария... не чак толкова иновации...
Иначе ми прилича по-скоро на тия системи за ненапускане на платното, за кафе-пауза на таблото, за трептене на волана, че чак и за спиране, ако нещо такова, някак си, едва ли не, защото... а*а си, аре стига, има си влакове...
Ама добре, дайте да изброим по бройка какво повече има Андроида, Епъла или Windows-а за тия на 1000 кинта винаги при актуалните модели...
1.
2.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 28, 2013 6:23 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-3SS MY'05 DevilTune /900NG 2.0
Ами, говорейки за изоставане в хардуера, има ли уиндоуски телефон с: четириядрен процесор, 2gb ram, Full HD дисплей (1920 x 1080)?

Извън темата:
Вярно е, че има и излишни глезотии, не само в телефоните, а и във всичко около нас, включително и в автомобилите, но все пак покрай излишните се въвеждат и много полезни такива.
Ако мислехме за всяко ново нещо "ай ся, глезотии..." щяхме да стоим на ниво, телефона е за "Ало, ало и нищо друго не ми трябва в него" (то не, че няма и такива хора де :) ).
А пък колата трябва да има "волан, радио, парно и чистачки, останалото са глезотии". :)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 28, 2013 6:37 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-5 AERO'03 10x to the Devil
Не забравяйте и софтуера (повечето free), дето скоро няма да го има в такова разнообразие за Windows.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 28, 2013 9:33 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: MY98 9000 Aero
GSM-a трябва да има:
1. Зелена слушалка.
2. Червена слушалка
3. Фонбук в който да можеш да сложиш повече от три номера, меил и т.н. данни за един и същи човек.
4. Да може фонбука да се бекъпва или актуализира от компютър.
5. Да е идиотоустойчив.
6. Да е евтин.

Всичко останало което може да прави е абсолютно излишно, тъй като има специално създадени устройства вършещи въпросните функции в пъти по-добре.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 28, 2013 11:21 pm

Аватар

Автомобил: 93 MY99г 2.2TiD-150hp;9-5 Aero MY01
Принципно съм съгласен.
Малко зависи от предпочитанията.
Ако човек иска да си носи хубавата видео камера, хубавия GPS и т.н. по отделно да.
Ако иска обаче всидчко на куп - върви работата към мултифункционалните умни телефони.

Аз съм се абонирал към една купчина сайтове и получавам постоянно писма по електронната поща както и активно използвам Google Calendar, за да си записвам какво трябва да свърша и кога - не запомням всичко.
Без телефона става по-трудно.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 29, 2013 12:17 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9000 CDE 1996 Custom Stage by Red_Devil
deyannn написа:
получавам постоянно писма по електронната поща както и активно използвам Google Calendar, за да си записвам какво трябва да свърша и кога - не запомням всичко.

Да, нали.Да се чуди човек, как сме живели преди 20години без тези неща, а днес не можем да си представим и ден без тях.....

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 29, 2013 6:47 am

Аватар

Автомобил: Saab 9-5 DevilTuned
Съгласен съм с deyann - не може човек винаги да си нови фотоапарата или ГПС-а, за ваканции да, но понякога се налага да провериш нещо. Аз активно ползвам Google Calendar да ми напомня за срещи, изтичащи застраховки, абонаменти, прегледи, рождени дни и т.н. освен това Viber, Shazam, Youtube, програма за кината и още няколко полезни програмки.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 29, 2013 7:55 am

Аватар

apetrov написа:
deyannn написа:
получавам постоянно писма по електронната поща както и активно използвам Google Calendar, за да си записвам какво трябва да свърша и кога - не запомням всичко.

Да, нали.Да се чуди човек, как сме живели преди 20години без тези неща, а днес не можем да си представим и ден без тях.....

Да съм казал, че е невъзможно или нещо подобно?

Просто колкото по-зает е човек, толкова по-удобно е да си въведеш всичките уговорки с хората в календара, да си направиш разбивка и план кое как и в какъв ред да правиш.
Улесненията са много.

Дори и като хвана да гледам филм на компютъра съм пуснал програма-дистанционно на телефона с цел паузиране, превъртане, кликане и т.н.
Не че не може с една безжична клавиатура и мишка или едно дистанционно (IR/BT) от ибей ама идеята е за мултифункционалност.

А едно време по-рано от преди 20 години хората и телефони не са имали изобщо и пак са живели добре ... а още един век по-рано и коли не са имали ... дай и коли да не купуваме и на градския транспорт да не се качваме и с кончето на работа ... ама то каква работа в бизнес сграда - там не можеш да ореш ... нити нещо ще покълне ...

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 29, 2013 8:36 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9000 CDE 1996 Custom Stage by Red_Devil
deyannn написа:
apetrov написа:
deyannn написа:

Да съм казал, че е невъзможно или нещо подобно?

Просто колкото по-зает е човек, толкова по-удобно е да си въведеш всичките уговорки с хората в календара, да си направиш разбивка и план кое как и в какъв ред да правиш.
Улесненията са много.

Дори и като хвана да гледам филм на компютъра съм пуснал програма-дистанционно на телефона с цел паузиране, превъртане, кликане и т.н.
Не че не може с една безжична клавиатура и мишка или едно дистанционно (IR/BT) от ибей ама идеята е за мултифункционалност.

А едно време по-рано от преди 20 години хората и телефони не са имали изобщо и пак са живели добре ... а още един век по-рано и коли не са имали ... дай и коли да не купуваме и на градския транспорт да не се качваме и с кончето на работа ... ама то каква работа в бизнес сграда - там не можеш да ореш ... нити нещо ще покълне ...

Е, аз говоря за себе си.Но забелязваш ли - преди 20 години не са имали телефони, а сега има какви ли не джаджи.А преди век са били колите, апреди 2 века и т.н. Процесът се ускорява в аритметична, а скоро и в геометрична прогресия.
А другите ти разсъждения.........

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 29, 2013 9:42 am

Аватар

...........

надграждам многоточията

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Апр 20, 2013 1:52 pm

Аватар

Автомобил: Saab 9-5 Aero MY2008
Късно виждам тази интересна тема, ако не беше телефона с интернет: никога :D:D Знам, че всички ще литнат сега да купуват Галакси четворката, но все пак WP8 е качествен скок напред, аз си ползвам жълта Лумиа 820 с голям кеф, макар и служебна. Все още харесвам Нокия, не защото работя за тях, а заради (все още) скандинавския дизайн ;)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Апр 20, 2013 4:34 pm

Аватар

Автомобил: Saab 9-5 DevilTuned
То като операционни системи май всички стават, но въпросът е да има достатъчно разнообразен софтуер. За Win Mobile ако не се лъжа например няма Viber.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Апр 20, 2013 6:46 pm

Аватар

Автомобил: Saab 9-5 Aero MY2008
Зависи какво ползваш, най-важните неща ги има: Skype, Viber, Whatsapp, VoIP програмки, навигация...Засега не ми е липсвало нищо :whistle: Иначе, като user interface най-много ми хареса Meego, жалко, че беше само експеримент.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Апр 21, 2013 9:00 pm

Аватар

Автомобил: ex SAAB 9-3; BMW X3; BMW 320d coupe MY'12
Не бъркайте Windows Mobile с Windows Phone - нямат допирни точки!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Юли 15, 2013 10:57 pm

Аватар

Да спомена от 1 седмица ползвам Lenovo A820 предвиден за китайския пазар и закупен от китайски интернет сайт за скромните 159 долара (безплатна доставка, прескача митницата, че декларират на 15 долара)

Много съм доволен от този супер бюджетен смартфон
+2 сим карти
+4-ядрен MT6589 процесор на 1.2 GHz
+има 1 GB RAM
+235 лв си е много добра цена (вече е и малко под 230)
+Има човек в България, който прави безплатно модифицирани версии на фърмуера и е изчистил разните китайски работи, забързал го е и до колкото знам за следващата версия е подготвил допълнително забързване и оправяне на проблема с геолокацията + 4.2.1 ъпдейт, което е страхотно - за повечето китайски телефони няма такива екстри и не се дивелъпва много
+хубав ярък IPS Екран и цветовете ми се струват ок, но не знам
+подържа EPO за GPS-a и съответно намира сигнал с ок скорост когато се пусне и ъпдейтне
+антените са добри като за китайски телефон и не се налага да се правят фиксове и т.н.
+Има FM тунер и работи дори без слушалки
+стабилна марка си е Леново
+доста икономичен. Събота разкачих телефона в 8 сутринта, отидох до Батак, към 12 се сетих, че трябва да спра 3G и Wi-Fi да не търси сигнал и да точи батерията и оставих бавния Edge интернет. Разцъкване малко на форуми и сайтове през деня, снимки, много малко разговори. Вечерта може би 2 часа или час и половина музика на високоговорителя на телефона през FM ... и в полунощ остатък 60% батерия. Така де - държи спокойно 2 дни с нормално ползване. При много тежко държи само ден разбира се, при по-леко може и 3-4 дни да издържи без особени проблеми.

-липсва 900MHz Банда за 3G Интернет - един от двата използвани банда за 3G тук и съответно не на всякъде сигнала е силен
-по-големичък и тежък с доста широки рамки около дисплея
-не работи геолокацията - търси някъде в Китай (но има приготвен фикс)
-някои части са крехки и чупливи като задния панел (но за сметка на това дойде със силиконов калъф)
-няма светкавица на камерата
-идва зареден с купчина китайски боклуци, които трябва да се махат
-трябва да се пуска програма, която да оправи GPSа като му каже да ни търси по данни на европейските сървъри, иначе ултра бавно намира локацията
-не подържа GLONASS сателитите
-не подържа NFC
-бюджетен е и му личи
-само 1 GB RAM - предостатъчно за момента, но може бързо да отеснее.
-само 4 GB ROM от които 2.5 са Internal SD Card. 1.5 са налични за програми, освен ако не се инсталират допълнителни фиксове за реформатиране и репартишън и бързичко се пълни.
- въпреки че е бърз, процесора не може да се мери с разните модерни Samsung Galaxy S3, S4 И т.н.

Има български превод, но не всичко е преведено и не всичко преведено е преведено хубаво. Според мене е ок.

http://www.minideal.net/russian-lenovo- ... creen.html

Тази седмица има код за отстъпка 9 долара иначе си е на тая цена от 158.99 $ За момента, на която го купих на 19-ти Юни.

Калъфчето ми се струва отвратително и не го ползвам.
Скрийн протектор също не използвам - нещо не можах да го поставя добре, но пък пазя телефона.

Има доста по-добри телефони до към 200-250 долара, но нямат толкова много ромове за тях като че ли.
Гледам популярните са
Lenovo, ZTE, THL, Zopo, Jaiyu
Има и Vowney (Verne) но там има шанс да подадат друг приличащ на него телефон с по-лошо качество ако се пазарува от по-лош сайт
Има и iOcean и Umi, които уж са добри също, но и те понякога получават смесени ревюта.

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Saab кафе » Безделие » Нещата от живота

Напиши нова тема Отговори на тема