Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-3 Sport Sedan

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Saab 9-3 2.2d
МнениеПубликувано на: Съб Авг 20, 2016 4:40 pm

Автомобил: Saab9-3 2.2TiD и Cadillac SRX V6 3.6i
Сега обърнах внимание ,че под часовника със ситен шрифт пише P222. Знаете ли какво означава?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 24, 2016 10:27 pm

Добра вечер! Колеги моля споделете възможно ли е ABS датчик на задна главина да е здрав и въпреки това да не работи коректно защото е зацапан? И ако се замерва с уред колко е съпротивлението когато не е повреден?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 24, 2016 10:29 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-3SS MY'05 DevilTune /900NG 2.0
Както казах, ако беше я закарал някъде тази кола, където има Tech 2, изобщо нямаше да се налага да хвърляш боб...
Зацапан датчик.....това са приказки от 1001 нощ на автотърговец...

А това P222 на SID-a беше нещо свързано с печката на дизела. Пиша така по спомени, за по-точно трябва да се включи някой с такъв автомобил, тъй като не намирам темата, в която беше споменат този надпис тук.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 24, 2016 11:13 pm

Аз питах на 3 сервиза,като единия беше Аутовия-оторизирания на опел но и на трите места ми отговориха,че с това с което разполагат на Сааба не могат да помогнат.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 24, 2016 11:29 pm

Аватар
Отстранен
Отстранен

Няма смисъл да я караш където и да е с тех-2,сааба е обикновен шосеен автомобил който може да се чете почти със всяка една програма/апаратура за диагностика.Ако имаш твой човек с някаква програма закачай смело,аз мойта я закачам с лаптопа с програмата за диагностика ,,Delphi,, и си я чете иделано,грешки съм си чистил и т.н. никакви ядове.Когато имах проблеми с абс-а с две различни програми за диагностика се опитах да я прочета и ми изписа нещо от сорта на ,,Автомобила ви отхвърля запитването за диагностика,, после я закачих с Тех-2 и ми изписа същото,така че файда нулева,добре че нищо не платих понеже главния механик в Опел е мой човек, иначе в Сааб щяха да ми вземат 35 евро като ,,стой та гледай,, за дефакто уж свършена от тяхна страна работа но без ефект.За чистенето търсих информация и четох по други форуми че има потребители които са си решили проблема по този начин,но форумите са си форуми а друго си е да ти го каже човек който това работи по цял ден и го е правил поне 1000 пъти :thumbsup2:

П.С. Метналисате в Опел,там имат Тех-2 и ако дефакто имаш проблеми с датчика трябва да го изпише,просто ги е мързяло да се занимават....

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Авг 25, 2016 7:08 am

Аватар
модератор

Автомобил: SAAB 9-5 Aero MY'05
Извън темата:
Изпускате една малка подробност. Тех 2 е диагностичен уред за автомобили произведени "под шапката" на GM. За да се направи точна диагностика на автомобил СААБ е нужен Тех 2, който има инсталирани карти за СААБ. Иначе няма да стане.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Авг 25, 2016 10:37 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

tjtjtjtj написа:
Добра вечер! Колеги моля споделете възможно ли е ABS датчик на задна главина да е здрав и въпреки това да не работи коректно защото е зацапан? И ако се замерва с уред колко е съпротивлението когато не е повреден?

Сега се загледах в графа "местоположение" на профила ти.
Писах да отидеш да я видят с Tech2, защото, често се случва питащите да живеят в градове, в които има такава опция.
При теб тя явно ще е налична при някое пътуване. :)

Огата написа:
Няма смисъл да я караш където и да е с тех-2,сааба е обикновен шосеен автомобил който може да се чете почти със всяка една програма/апаратура за диагностика.Ако имаш твой човек с някаква програма закачай смело,аз мойта я закачам с лаптопа с програмата за диагностика ,,Delphi,, и си я чете иделано,грешки съм си чистил и т.н. никакви ядове.Когато имах проблеми с абс-а с две различни програми за диагностика се опитах да я прочета и ми изписа нещо от сорта на ,,Автомобила ви отхвърля запитването за диагностика,, после я закачих с Тех-2 и ми изписа същото,така че файда нулева,

П.С. Метналисате в Опел,там имат Тех-2 и ако дефакто имаш проблеми с датчика трябва да го изпише,просто ги е мързяло да се занимават....

Една кола да не се е закачи към Tech 2 (или към други програми), обикновено си има причини....
Това, че при теб е станало нещо такова, далеч не означава, че ще стане при всички останали коли и модели.
В неговия случай както няма Tech 2 със софтуер за Saab, както ти каза и Ибра, да и това трябва, а не само уред, защото той без такъв сам по себе си е безполезен за каквато и да е GM-ска марка, та при него трябва да търси алтернативи, OP-COM може би.
А за теб, Огата специално "мятам" едно изображение, и пореден съвет, пръстите ти да не изпреварват знанията.... :wink2:

Изображение
Това, че е даден сервиз е Opel-ски, ама изобщо не гарантира наличието на горното със съответния софтуер записан на него.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Авг 25, 2016 7:21 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: MY98 9000 Aero
Проблема обикновено е в инсталацията, при движение на задния мост се претриват и прокъсват кабелите с времето. Свали гофрето в което е кабела, първите 50см на инсталацията от буксите на задните датчици напред и ще откриеш проблема. Удължаваш малко кабелите, запояваш, изолираш и си готов.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Авг 26, 2016 6:52 pm

Колеги на 9-3 къде се намира буксата за диагностициране? Извинявам се,че ви досаждам с въпроси ама съм новобранка. :D

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Авг 26, 2016 6:59 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Отдолу под волана, oтдясно зад черно капаче:
http://www.outilsobdfacile.com/location ... Saab-9-3-1

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Авг 26, 2016 7:17 pm

Благодаря!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Авг 26, 2016 11:58 pm

Автомобил: SAAB 9-3 SportCombi 1.9TiD MY'06 Auto
Привет!
Символа на СИД не е Р222 а е Р и три вълнички. Означава, че имаш печка в колата и някой от трите таймера е активиран. Не си усетила да работи, защото е топло сега, т.е. не се е включила. От менюто Parking heater, timers ако не се лъжа се активираха.
Междупрочем, когато ти се сктивира печката, без значение с таймера или автоматично под 7 градуса, и всичко е наред, ще ти светне и оранжева лампа с 3 вълнички на средата на километража. При някаква грешка, или ще загасне до минута, или ще пуши яко (кофти и стряскащо е когато стане за първи път и не знаеш откъде е). Стискам палци да е наред и да работи нормално, че зимата е кеф.
Успех!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Авг 28, 2016 5:51 pm

Здравейте момчета! Преди малко бях на канал и там на задния мост видях следното.: И на двата ABS-a инсталацията е в завидно добро състояние. Макло пред задния мост се обединяват в една кутийка и след нея в един сноп влизат в купето... В кутийката има букса мъжко/женско-с пинове на два реда. Единия ред са 4 броя,а на другия 3 броя. предположих,че 4-те пина са за двата ABS-a защото 2х2 дават горе/долу еднакво съпротивление. Притеснява ме,че е много голямо 19,4мега ома и 19,9мега ома. Другите три помежду си дават 236 кило ома;156 кило ома и 37 кило ома. В кутийката също беше много чисто,без окиси и патина. Моля за идей!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 29, 2016 12:14 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: MY98 9000 Aero
Я прозвъни за проводимост кабелите от буксата на абс модула до буксите на инсталацията.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 29, 2016 10:21 pm

Аватар

Автомобил: Saab 95 Aero MY 2004, Saab 93 OG Aer conv.
Смени главината! Малко боли, но ще имаш ABS...Идеята ми е да отидеш в един магазин и да купиш такава- 240 лв. е някъде! Нека по каналите стоят хора на които това си им е работа!

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-3 Sport Sedan

Напиши нова тема Отговори на тема