Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: SAAB 95 3.0TID
МнениеПубликувано на: Пет Яну 06, 2012 12:52 am

Аватар

Автомобил: Saab 9-5 3.0 tid..Saab 9-5 2.3 t
hurricane,това е така както си писал няма спор,но има и много много камари с бензинови мотори сгънали тотално поради друг недостатък,та дори и знам за 3(три)ъпгрейда на тази картерна вентилация.От което си правя извода че при добра подръжка колата се отплаща с безаварийна служба.

http://www.saabscene.com/forum/threads/ ... loved-Saab

http://www.saabscene.com/forum/threads/ ... 9-5-Sludge

http://www.progfast.eclipse.co.uk/saab- ... index.html

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Яну 06, 2012 1:10 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-3SS MY'05 DevilTune /900NG 2.0
nick_65 написа:
От което си правя извода че при добра подръжка колата се отплаща с безаварийна служба.

Там е работата, че това, което съм чувал за причините за повредите при 3.0 в Сааб, е че не зависят изцяло от поддръжката.
Едно е да знаеш (или не знаеш), че на определено време/пробег трябва да си смениш картерната вентилация и едно клапанче (което всъщност е част от нея) друго е животът на мотора да зависи от това как и къде обичайно караш ( дали е предимно градско с ръчкане и постоянна смяна на оборотите, или е монотонно, на едни ниски такива, при ежедневно и дълго пътуване по магистрала да кажем).

Едното може да влезе в графата "поддръжка", другото в графата "грешки". ;)

п.с. Няма нужда от линкове, знам за какво става въпрос. ;)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Яну 06, 2012 1:36 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: MY98 9000 Aero
Извън темата:
Това с 3.0 дизела дето трябва да се кара със заварен педал за пода за да не се чупи си е стратегия на производителя, стимулираща създаване на правилни шофьорски навици и умения 8) :turbo
В крайна сметка спора е безсмислен, последната дума винаги има статистиката :rofl:
Ако не друго, то поне дизеловата гама във форума почна да нараства.....Вече дискусиите няма да са само за 2.2TiD, гледам че и 1.9 дизелите се множат пък и 3.0 също. Това е добре за обмяната на опит и информация между собствениците на такива автомобили.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Яну 06, 2012 2:00 am

Аватар

Автомобил: ex SAAB 9-3; BMW X3; BMW 320d coupe MY'12
nick_65 написа:
stocky написа:
Колко сервизни кампании има за подмяна на бензинови мотори и колко на 3.0 TiD? Явно си случил на читав мотор, но ако отвориш малко чуждестранни форуми (не само Сааб-ски) ще видиш, че в световен мащаб има кофти мнение за тоя мотор. Че е вървежен най-накрая и аз установих след като едно 9-5 3,0TiD със софииски номер направо ме утрепа по пловдивските булеварди.

Няма такава сервизна кампания за подмяна на 3.0 TID двигатели от страна на СААБ,всички двг-та които са сменени са били под гаранция(и някаква опция за удължена гаранция до 5г),в британските форуми се казва че проблема обикновено се появявал между 60/80К мили.Сааб са модифицирали щеката за мерене на двигателното масло,което позволява да се увеличи количеството на маслото от 7,3л на 8л (тва ако не ме лъже паметта за количеството)защото от Сааб казват че прегряването на цилиндровите втулки става заради недостатъчното количество двигателно масло.Много коли с такъв двигател са в добро здраве и са все още по пътищата на Европа.

ОК от страна на Сааб не е имало кампания за смяна на мотора, но от страна на Рено е имало при Велсатис, където тоя мотор дори е бил по-застъпен от Сааб и дори се е предлагал с автоматични скорости. Не казвам ,че е лош мотор (при 350 NM от 1800об/мин няма как да е лош), ама стига го хвалехте, при положение, че цял свят реве от него.

!!! Абсолютно срамно е да се опитвате да правите сравнения относно здравината на бензиновите турбо мотори на Сааб (T5 и T7 разновидностите) с който и да е TiD монтиран в Сааб...някога! Смятам, че хора като Red_Devil, Yasen_TE и Saab могат много бързо да ви убедят в това с оглед на това, колко коли с мотори Т5 и Т7 са им минали през ръцете!!!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Яну 06, 2012 2:13 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-3SS MY'05 DevilTune /900NG 2.0
Изображение

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Яну 06, 2012 8:18 am

Аватар

stocky написа:
ОК от страна на Сааб не е имало кампания за смяна на мотора, но от страна на Рено е имало при Велсатис, където тоя мотор дори е бил по-застъпен от Сааб и дори се е предлагал с автоматични скорости. Не казвам ,че е лош мотор (при 350 NM от 1800об/мин няма как да е лош), ама стига го хвалехте, при положение, че цял свят реве от него.

!!! Абсолютно срамно е да се опитвате да правите сравнения относно здравината на бензиновите турбо мотори на Сааб (T5 и T7 разновидностите) с който и да е TiD монтиран в Сааб...някога! Смятам, че хора като Red_Devil, Yasen_TE и Saab могат много бързо да ви убедят в това с оглед на това, колко коли с мотори Т5 и Т7 са им минали през ръцете!!!

В никой случай не сравнявам ТИД със бензиновите агрегати,те са си доказано здрави и освен това СААБ в същноста си е бензинова кола това го зная,и няма защо някой да ме убеждава че бензиновите агрегати са добри.Нищо не защитавам нищо не агитирам.Дори при възможност която се надявам да имам,ще купя и бензиновия вариант на 9-5,тогава ще съм и от двете страни на барикадата :twisted:

Последна промяна HURRICANE на Пет Яну 06, 2012 12:27 pm, променена общо 1 път
Оправяне на цитата.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Яну 06, 2012 4:25 pm

Аватар

Автомобил: сааб 9-5 уникат
колега категорично ти казвам да биягаш от тоя двигател 3.0 tid ада не станеш като мен по леглото съм с диела а под капака с бензинов мотор и това е съвсем нормално в северните дъжжави да правят само бензинови както и в русия. видиш ли тази златна буква "D" бягай където ти видят очите. :!:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Яну 06, 2012 5:25 pm

Аватар

knzone написа:
колега категорично ти казвам да биягаш от тоя двигател 3.0 tid ада не станеш като мен по леглото съм с диела а под капака с бензинов мотор и това е съвсем нормално в северните дъжжави да правят само бензинови както и в русия. видиш ли тази златна буква "D" бягай където ти видят очите. :!:

To кво да бягам от него,аз го имам от септември 2010 и е в добро здраве,но предвид това което се пише по форумите тя колата ще е вечно моя :D а и освен това я харесвам,така че все тая.
А при тебе какво се случи с твоята кола дай някво по подробно инфо,ще е полезно за мен,а и за други колеги с 3.0 ТИД

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Юни 25, 2012 9:30 am

Автомобил: 9-3 TID 99', 9-5 TID 03'
Karaboev написа:
Здравейте колеги, Много здраве през новата година За ВСИЧКИ!!! Едно Мнение и от Мен. От Скоро съм собственик на 9.5 3.0TiD ARC, Много Съм доволен от Колата, Предимно Градско карам и единствения недостатък на колата е 11 на 100 разход, иначе имам познати които карат "Самолети" със същият двигател и вече е на 500к КМ и никой лошо не е казал за него(За ремонти да не ГОВОРИМ, дори и Турбото, Само масло ЗАДЪЛЖИТЕЛНО 5w40 на 20к Смяна), Работя в Сервис и от Опит Мога да кажа, че ISUZU Правят едни от най Добрите Дизелови Двигатели затова Избрах 9.5 3.0 Дизел.

Хмм, счупих 2 такива "вечни" ISUZU 1.7 TD (Спукаха и двата глава) . Според мен стават само за задвижване на лодки и корабчета. Тук виждам , че са подобрили асортимента и вече има нови недостатъци....
Все пак успех и безаварийно каране на 3.0л. дизел - обзалагам се е голямо изживяване с тези конски сили :)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Юни 25, 2012 1:46 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9-3 SE 2.2 TiD '99
Прочетох нещо интересно:

stocky написа:
Смятам, че хора като Red_Devil, Yasen_TE и Saab могат много бързо да ви убедят в това с оглед на това, колко коли с мотори Т5 и Т7 са им минали през ръцете!!!

Не се заяждам ама ми стана интересно ,как тези хора които си изброил ще ни убедят в това при положение че "историята мълчи" пред факта те да са имали автомобили с такива мотори, че да направят сравнение?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Юни 25, 2012 2:39 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Ако се доверим на статистиката и то не само при Сааб, а на всичко дето е монтиран тоя мотор, мисля че е последния вариант който би избрал всеки мислещ рационално.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Юни 25, 2012 4:26 pm

Аватар

freaktattoo написа:
Ако се доверим на статистиката и то не само при Сааб, а на всичко дето е монтиран тоя мотор, мисля че е последния вариант който би избрал всеки мислещ рационално.

За 3.0 TID ли говориш или 2.2 TID ?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Юни 25, 2012 4:33 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: SAAB 9-5 NG 2.0t, 220HP
4motion написа:
Прочетох нещо интересно:

stocky написа:
Смятам, че хора като Red_Devil, Yasen_TE и Saab могат много бързо да ви убедят в това с оглед на това, колко коли с мотори Т5 и Т7 са им минали през ръцете!!!

Не се заяждам ама ми стана интересно ,как тези хора които си изброил ще ни убедят в това при положение че "историята мълчи" пред факта те да са имали автомобили с такива мотори, че да направят сравнение?

Отново познатата тема и познатия разговор, но нищо. Предполагам, че "историята мълчи" точно поради тази причина, че са достатъчно запознати и знаят какво представлява този мотор и то монтиран точно на СААБ. Хубаво е, че малка страна като България има традиции и хора, разбиращи и интересуващи се от СААБ, че да може и ние по-обикновените потребители да черпим опит от тях. Надявам се да е полезен за повече хора.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Юни 25, 2012 6:36 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

4motion написа:
freaktattoo написа:

За 3.0 TID ли говориш или 2.2 TID ?

3.0 TiD

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Юни 25, 2012 8:53 pm

Аватар

Toshoxs написа:
4motion написа:
Прочетох нещо интересно:

stocky написа:

Отново познатата тема и познатия разговор, но нищо. Предполагам, че "историята мълчи" точно поради тази причина, че са достатъчно запознати и знаят какво представлява този мотор и то монтиран точно на СААБ. Хубаво е, че малка страна като България има традиции и хора, разбиращи и интересуващи се от СААБ, че да може и ние по-обикновените потребители да черпим опит от тях. Надявам се да е полезен за повече хора.

По този въпрос ще кажа само едно нещо, което знам от човек занимаващ се с всички двигатели на Сааб-
-"отваряните 2.2 TID трудно могат да се преброят на пръсти, докато бензиновите не могат да се похвалят с това"

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема