Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: SAAB 95 3.0TID
МнениеПубликувано на: Пон Окт 17, 2011 3:50 pm

Аватар

Автомобил: Saab 9-5 3.0 tid..Saab 9-5 2.3 t
stocky написа:
@nick_65: нито една, но и не съм изказал категорично лично мнение никъде ;)

stocky къде видя категорично мнение в моя пост,няма такова нещо,и да прав си има най много оплаквания по форумите относно тоя мотор,и то най вече от хора които не го притежават.Ти сериозно ли мислиш че 100% от тези ДВГ-та свършват с пропадане на цилиндровите втулки,щото тва е кошмара всъщност. :wink:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 17, 2011 4:47 pm

Аватар

Автомобил: ex SAAB 9-3; BMW X3; BMW 320d coupe MY'12
Цитат:
тва просто не е вярно
по-категорично изказване от това ли трябва да търсим? Виж, целта ми не е да спорим за това колко е здрав тоя мотор. Наистина се радвам, че ти си попаднал на читав и се надявам дълго време да си те радва както досега!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 17, 2011 5:23 pm

Аватар

stocky написа:
Цитат:
тва просто не е вярно
по-категорично изказване от това ли трябва да търсим? Виж, целта ми не е да спорим за това колко е здрав тоя мотор. Наистина се радвам, че ти си попаднал на читав и се надявам дълго време да си те радва както досега!

Aз също не ми е това целта да споря,исках да изразя мнение като собственик на такава кола.Не е толкова черен дявола да знаеш :twisted: навремената подръжка и обслужване спестява доста скъпоструващи главоболия,ти знаеш това.
Благодаря за пожеланието,и аз ти желая същото.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 17, 2011 5:30 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-3SS MY'05 DevilTune /900NG 2.0
Аз доколкото знам, проблемите с тоя мотор идват не толкова заради поддръжката, колкото заради други недомислици.;)

И по списанията славата му не е никак добра (втора страница):
viewtopic.php?f=40&t=4846&hilit=autobild
Това за изкупуването от Saab ако е вярно, говори много. :shock:

Вярно е, че има коли с работещи добре такива мотори (чукайте бързо на дърво и му вържете червено конче нейде :mrgreen: ) но при тези факти и тази статистика си е чисто тото и късмет да уцелиш такъв екземпляр.
Teзи коли не са правилото, а изключението от него. ;)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 17, 2011 7:27 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: MY98 9000 Aero
Веднъж съм се возил извънградско и веднъж съм карал градско 1.9 TTid, когато го карах в града не бях впечатлен, но на возенето извънградко бях доста впечатлен как се усеща въртящият момент на 5-та с 90 и плавно настъпване :shock:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 17, 2011 8:08 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Red Devil RIP! 9000 2.3T auto
Не знам дали Сааб си го спестиха или местния дилър, но Рено подмениха всички мотори от този вид монтирани на Велсатис. Ако това не е показател не знам кое би могло да бъде.
Колега nick_65, не се пали толкова, ами както каза "Урагана" връзвай червени конци.
Статистиката в Бг сочи, че единствения такъв останал жив от продадените нови тук е този който се кара най-идиотски и който го хване.
Дори днес видях собственика му и попитах "върви ли дизела", а отговора беше "шшшшшшшт, чукай на дърво" и той самия знае че е единствения оцелял.
А дали го оплюват тези които не го притежават няма как да си категоричен, защото не познаваш други които го имат в гаража си, но аз познавам 3-ма ;) Те не биха написали нищо тук, защото са над нещата наречени форуми и дискусии и не си на тяхно място да си плащал по 1000лв обслужване (масла и филтри) дори да ти се струва смешно и рекет - това бяха цените някога в Сааб-сервиз.
Въз основа на написаното по горе искам да кажа че това е най-нерентабилния Сааб.
Като разход на гориво е с около 1-2л под бензиновия, но на фона на 8-те литра масло и по скъпите филтри ремъци, ролки и др косумативи е мапълно неприемливо решение.
Достойнството му е само в големия въртящ момент (ако 400-440 Нм са голям де)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Дек 02, 2011 10:58 am

Аватар

Автомобил: 9-3 TiD 2.2 SE Anniversary COUPE
Не е въпроса само до поддръжка, тоя мотор фабрично си е дефектен

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Яну 05, 2012 6:35 pm

Автомобил: сааб 9.5
ААААА този чул онзи не разбрал и всеки си пише каквото не разбрал. Аз го карам този 3.0 дизел и е вече на 283 000 к.м. и съм много доволен не съм имал никакви проблеми. И аз го карам от 120 000 к.м. на 9.5ца която сам си доках от Германия. А колко има строшени от другите двигатели даже и бензиновите можеш да разбереш точно тук защото повечето теми и коментари са за бензиновите. СААБ си е СААБ топалка от всякъде дали бензин или дизел какво ти пука.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Яну 05, 2012 6:44 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: SAAB 9-5 NG 2.0t, 220HP
Като пишеш Пенкеле кой ли те слуша...

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Яну 05, 2012 6:48 pm

Аватар

Автомобил: ex SAAB 9-3; BMW X3; BMW 320d coupe MY'12
Колко сервизни кампании има за подмяна на бензинови мотори и колко на 3.0 TiD? Явно си случил на читав мотор, но ако отвориш малко чуждестранни форуми (не само Сааб-ски) ще видиш, че в световен мащаб има кофти мнение за тоя мотор. Че е вървежен най-накрая и аз установих след като едно 9-5 3,0TiD със софииски номер направо ме утрепа по пловдивските булеварди.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Яну 05, 2012 8:57 pm

Аватар

Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Здравейте колеги, Много здраве през новата година За ВСИЧКИ!!! Едно Мнение и от Мен. От Скоро съм собственик на 9.5 3.0TiD ARC, Много Съм доволен от Колата, Предимно Градско карам и единствения недостатък на колата е 11 на 100 разход, иначе имам познати които карат "Самолети" със същият двигател и вече е на 500к КМ и никой лошо не е казал за него(За ремонти да не ГОВОРИМ, дори и Турбото, Само масло ЗАДЪЛЖИТЕЛНО 5w40 на 20к Смяна), Работя в Сервис и от Опит Мога да кажа, че ISUZU Правят едни от най Добрите Дизелови Двигатели затова Избрах 9.5 3.0 Дизел.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Яну 05, 2012 9:35 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Red Devil RIP! 9000 2.3T auto
Хваляйте си ги и дано не се разочаровате от тях и както се казва да сте изключението от правилото ;) (всичко което аз съм написал по въпроса е от 1-ва ръка, все пак съм бил служител на фирмата вносител, ако иска и още един който все още е там да добави неговите впечатления), но вярвайте че всеки който попита за такова нещо, съвета към него е "БЯГАЙ ДАЛЕЧ"

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Яну 05, 2012 9:45 pm

Аватар

stocky написа:
Колко сервизни кампании има за подмяна на бензинови мотори и колко на 3.0 TiD? Явно си случил на читав мотор, но ако отвориш малко чуждестранни форуми (не само Сааб-ски) ще видиш, че в световен мащаб има кофти мнение за тоя мотор. Че е вървежен най-накрая и аз установих след като едно 9-5 3,0TiD със софииски номер направо ме утрепа по пловдивските булеварди.

Няма такава сервизна кампания за подмяна на 3.0 TID двигатели от страна на СААБ,всички двг-та които са сменени са били под гаранция(и някаква опция за удължена гаранция до 5г),в британските форуми се казва че проблема обикновено се появявал между 60/80К мили.Сааб са модифицирали щеката за мерене на двигателното масло,което позволява да се увеличи количеството на маслото от 7,3л на 8л (тва ако не ме лъже паметта за количеството)защото от Сааб казват че прегряването на цилиндровите втулки става заради недостатъчното количество двигателно масло.Много коли с такъв двигател са в добро здраве и са все още по пътищата на Европа.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Яну 05, 2012 9:52 pm

Аватар

Karaboev написа:
Само масло ЗАДЪЛЖИТЕЛНО 5w40 на 20к Смяна).

Не прави така,20К км е много,имайки предвид че точно там е "Ахилесовата пета"на мотора.Смяна на маслото задължително на 10К км

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Яну 05, 2012 11:55 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-3SS MY'05 DevilTune /900NG 2.0
сааб бургас написа:
ААААА този чул онзи не разбрал и всеки си пише каквото не разбрал....

Ясно е, че има и работещи такива двитатели, както е ясно, че има и една камара такива пратени за скрап, а колите разпродадени на части. Тук при нас има една точно такава- паметник на техническата мисъл на Исузу. Русенски 95 3.0 стоя в сервиза за ремонт доста време и т.н. и т.н. примери по света и у нас колкото искаш.

Разбирам желанието на доволните собственици да защитят честта на 3.0 дизела, ама не отричайте с лека ръка горчивия опит на една камара други собственици, които ВЪПРЕКИ добрата поддръжка са брали сериозни ядове. ;)

А отзиви за този мотор и ремонтите по него можете да изровите лесно и по форумите на другите марки, в които е вграждан.

Например тук:
http://www.renault-bg.com/smf/index.php?topic=95378.0
http://www.renault-bg.com/smf/index.php?topic=104006.0
http://www.opelclub.bg/index.php?showtopic=60946
http://tuning.bg/forum/viewtopic.php?p=1948337

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема