Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: 3.0 Tid
МнениеПубликувано на: Вто Юни 09, 2009 8:26 pm

Автомобил: '95 9000 turbo
Какво мислите за този двигател?

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: 3.0 Tid
МнениеПубликувано на: Вто Юни 09, 2009 8:33 pm

Аватар

Автомобил: ex SAAB 9-3; BMW X3; BMW 320d coupe MY'12
Ако се поровиш в по-стари теми ще разбереш разбиращите хора какво мислят за този двигател. Използвай търсачката-ще ти е по-лесно да се ориентираш. Когато търсиш в Google там също се индексират темите от форума, така че ако там ти е по-лесно-дерзай.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Юни 09, 2009 8:58 pm

Аватар
Отстранен
Отстранен

Автомобил: saab 9-5 Т и Опел астра дизел с Т
Това е полу СААБ полу ИСУЗО демек нито риба нито рак и се ползва от ОПЕЛ.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Юни 09, 2009 9:27 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-3SS MY'05 DevilTune /900NG 2.0
naskosmash написа:

Мислим нещо от сорта на: "бягай далече от този двигател" ! :wink:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 10, 2009 12:25 am

Аватар

HURRICANE написа:
naskosmash написа:

Мислим нещо от сорта на: "бягай далече от този двигател" ! :wink:

И от дизела изобщо.. :D

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 10, 2009 3:56 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-5 AERO'03 10x to the Devil
Не че нещо, ама голяма анти-дизел кампания в тоя форум. :-)
Аз също си мислех до преди няма и година, че посмъртно няма да си купя дизелова кола. И винаги съм бил фен на бензиновите мотори и то колкото може по-вървежни. Само че поне в БГ човек не си купува по няколко коли - една за кеф, една за пазаруване и т.н. и не виждам какво лошо има в един дизелов SAAB, пък макар и с мотор от Опел. Ясно е, че тоя мотор и като технология и като параметри не е върха на борчето, особено пък предвид работния си обем, но значи ли това, че не върви и че работи лошо, скъп е за поддръжка, чупи се често и т.н. Не значи!
И като човек, приятно изненадан от вървежа на печката, въпреки че това ми е втория такъв мотор, който карам, си мисля, че май аз изпускам нещо. Затова всеки, който е завладян от безиновата страст може да се чувства добре дошъл да ме повози и да ми покаже 10-те разлики. Даже и да не е с турбо бензин.
И докато не ги видя тия 10 разлики, ще си се радвам на сполучливото ускорение на дизела и кефа да оставиш в огледалото уж много по-вървежни коли.
Последното нещо, което искам е да запаля някаква дискусия дизел-бензин, щото такива има не една вече във форума. И не се заяждам, просто дайте малко въздух и на нас с по-скромните коли. Все пак една кола не е само мотор. :-) И ние ходим на сервиз и поддръжка в СМ, така че за пестене едва ли може да се говори.
Сори за дългото мнение, дано да съм пораздвижил духовете, че напоследък няма много нови писаници.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 10, 2009 7:12 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-3SS MY'05 DevilTune /900NG 2.0
В този случай конкретно не говорим за 2.2 TID а за 3.0, двигател, който е дискутиран тук и коли с този двигател са виждани в сервиза на СМ от тези които са ходили там, става въпрос за скъпи ремонти, вървежа и икономиите са друга тема. ;)
По принцип никъде из форума не пиша против дизелите, но в този случай- 3.0 ТID, за финансите и нервите на човека е добре да избягва коли с този двигател. Има си някакъв проблем този мотор, който е запознат ще сподели подробности.

Последна промяна HURRICANE на Сря Юни 10, 2009 9:46 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 10, 2009 7:57 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 R.I.P,9-11 TT,9-5 Aero Deviltuned
3.0 дизел си върви чудесно,много повече от 1,9 и 2,2.Известен проблем е,че понякога спира да върви трайно,до степен да се заменя целия мотор по гаранция.Иначе повечето коли с такъв двигател с оборудване и екстри на нивото на Аеро.
Пък относно колите,аз лично с тая за кеф ходя и да пазарувам. :rofl:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 10, 2009 9:22 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-5 2007 2.0t, 9-3 2007 1.8t
Чак пък антидизел кампания няма тука, има няколко елемента дето не пропускат да се изкажат срещу дизелите, но има доста хора тука дето си карат дизел и са си много доволни (вкл. моя милост). Ама нали трябва да си чешем езиците с нещо, та темата дизел vs. бензин винаги е добър повод. А колкото за това кой дизелов Сааб е най-добър, май ще излезе че е 1.9 TiD (16 клапановия) с едно подходящо тунингче - я на БСР, я някоя джаджа за управление на инжекторите - пауър колкот щеш, разход никакъв, кеф на макс. Ако има добре направен тунинг на 1.9 TTiD може би ще е с една идея по-добре, ама там нещата както чувам са доста на кантар, може би на Хирш тунинга там само е за препоръчване.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 10, 2009 11:39 pm

Аватар

Цитат:
има няколко елемента дето не пропускат да се изкажат срещу дизелите

Това съм АЗ! Това съм АЗ!Това съм АЗ! :hervam
Не мога да пропусна да спомена вечното си учудване от избора на странната комбинация дизел+СААБ.
Германците ,че даже и французите имат огромен избор от далеч по-модерни,по-мощни и по-икономични дизели,десетки варианти за модел.Да се вреш при марка известна с турбо-бензина си и предлагаща едва 1-2,съвсем обикновени дизелови двигателя и то от Опел или Алфа,е като да търсиш цървули в магазин на Адидас,сигурно ще се намерят но...
Де факто повече от собствениците на дизелови Сааби са си ги купили щото им е паднал дизел на добра цена и не им дреме за марката или са им служебни,но после се засягат,че не ги сважаваме. :lol: Тези които харесат марката си купуват после и бензинов,но не съм чул някой да има 2 дизелови Сааба,кой знае защо,като са такива прекрасни и уникални машини.
Вива ла дизел,ма при Сааб :puke:

ПС Айде тунирайте някой дизел де,я вижте кви Сеати и Аудита печки има! :lol:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Юни 11, 2009 6:22 am

Аватар
Отстранен
Отстранен

Автомобил: saab 9-5 Т и Опел астра дизел с Т
И моя милост е такъв човек дето е против дизела и чакам с нетърпение някои да тунира 1,9 да разбере,че тоз двигател умира като циганин от раз.СТРАШНИЯ мотор дето го има в Сааб,Опел и е разработен от Алфа след лек туниг от 50 конски сили отприщва една камара проблеми.Колкото до 3.0 голям мотор с големи ядове и работи като ИКАРУС голям кеф е докато върви после става страшно.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Юни 11, 2009 3:21 pm

Аватар

Пак се започна, същата песен на нов глас: "дизела е боклук" и т.н. Оказва се обаче, че повечето други хора в ЕС, не мислят точно така. Док., нали се сещаш за онези таблички, които ти бях показал в една друга тема, относно бъдещото потребление на различните видове горива? Според мен, бензиновия двигател няма да има голямо развитие в обозримото бъдеще (50 - 100 години), така че няма смисъл, да спорите на тази тема, победителя е ясен и той не е с ДВГ на бензин.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Юни 11, 2009 3:30 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-5 2007 2.0t, 9-3 2007 1.8t
NIK написа:
... и чакам с нетърпение някои да тунира 1,9 ...

И аз чакам с нетърпение да изтече гаранцията и лизинга, ама пустото му време, бавно тече. Между другото аз тунинг с 50 коня нагоре на Саабски дизел досега не съм видял да се предлага, ако е някое къстъм решение може, ама тогава и проблемите е нормално да си дойдат. За моята повечето тунинги предлагат докъм 35 коня отгоре, което с увеличението на въртящия момент с двайсетина процента мисля че ще доведе до резултати дето да си струват парите. Тя и така колата си е екстра за всякакво ползване, а с едно тунингче ще си стане перфектна, не виждам какво повече му трябва на човек. 99% от келешите по улиците биват наказвани безпроблемно, останалия един процент + Док да си трошат главите колкото щат. Ако искате да се състезавате - ми да бяхте учили за състезатели, писти има, ходете се състезавайте, пътищата са с друго предназначение :fart:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Юни 11, 2009 3:58 pm

Аватар

Автомобил: ex SAAB 9-3; BMW X3; BMW 320d coupe MY'12
Ами аз съм гледал за 1.9 JTD 8V (за мойто Punto) какво се предлага и нещата са по същия начин: 30-35 коня отгоре 50-60Nm също. Явно това е общо взето резервът, който тъят в себе си тези мотори.

за 3.0 TiD това е нещо доста срещано като стойности на тунинга, поне от това, което съм гледал аз:
http://www.digitaltuning.bg/catalog/index_rezult.php?id=1401

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Юни 11, 2009 7:00 pm

Аватар

Цитат:
победителя е ясен и той не е с ДВГ на бензин.
Тук много бъркаш,потреблението не зависи от броя коли,а от всички машини.Колко гори градския и ЖП транспорт се сещаш нали?Правиш погрешни изводи и то въз основа на прогноза.
Победителя е хибрид ,а после и ток.Дотогава оставащите ДВГ ще бъдат с малък обем,принудително пълнене и много "Еко".Пушливите печки са с много по-скъпо от бензина екологизиране и немците,които направиха дизела модерен,вече си изпълниха петилетния план за продажби сега полека ще насочат автомобилостроенето в новата посока.
Пък дотогова,харесва ли ви или не Сааб си остава шведска марка от близкото минало известна с авиационното си наследство и бензиновите си турбо коли.
Това,че между другото се произвеждат и 2 или 3 модела с дизелови мотори,внасяни от други не особено престижни или надеждни марки не променя общата картина и дизеловите Сааби си остават тъжен парадокс,с докачливи по темата собственици.
Има и "спортни",има и много мощни и бързи дизелови коли,но не и Сааб.
Тук все още си царуват бензиновите турбо коли. :wink:

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема