Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Bluetooth transmitter и мултимедия
МнениеПубликувано на: Вто Ное 30, 2021 8:12 pm

Аватар

Автомобил: Saab 9-5 2.0t
Първо, бих искал да кажа едно голямо "Здравейте пилоти!" на всички във форума. :)

От скоро проявявам интерес да се оборудвам колата ми с едно от гореспоменатите устройства.
Накратко, CD устройството в багажника сдаде багажа и гледам за алтернативи. В момента ползвам трансмитер, който се поставя в запалката и праща сигнала през радио станция (което разбира се има своите забележки от гледна точка качество на звука)

На тема bluetooth, попаднах на следното (попаднах на пост от 2017, където се споменава, че има пилоти с това устройство, което ми дава надежди):
№1:
Youtube
http://bluesaab.blogspot.com/
Facebook

№2 (което за съжаление не е съвместимо с моят модел :roll: , но все пак го добавям като информация за бъдещи читатели)
Youtube
https://saabplus.com/product/saab-9-3-b ... /#tab-id-2

Мултимедията обаче ми е непозната, тъй като не знам къде да търся и кои марки/модели са надеждни, съвместими и на по-бюджетни цени (спрямо Kenwood, Pioneer, Sony и др.)

Ще се радвам да получа допълнителна информация! :proud:

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: Bluetooth transmitter и мултимедия
МнениеПубликувано на: Сря Дек 01, 2021 10:23 pm

Аватар

Автомобил: 9-5 Aero MY01
Seth спря да ги прави мисля bluesaab модулите( поне от стария тип). Имам един от неговите v4.1, 1 по-стар с кабел само за aux и Айпод без Блутут (моя сглобка с платка от него) и една заготовка за кабел и айпод без Блутут. Блутута е тихичък, но удобен. Може и мини усилвател или предусилвател да се сложи. Не работи хендсфри функцията, въпреки че чипа я подържа.
Ако си добър с поялник можеш сам да си направиш. Последно не правеха нов софтуер за стария модул, а е неприятно ако не си на ти с CANBUS.

Може да се наложи да се сложи букса за cd changer (поне лесно се взима от 9-3 og и наснаждаш).

Някоя китайска мултимедия може би ще е по лесна за подкарване на 9-5
Иначе само за aux жично може да се слага един модул на мястото на касетката - при Дидо съм го виждал и си е супер, но не е безжично, пък разните блутут приемници за 3.5мм са с кофти качество. Примерен блутут приемник за аукс е mpow bh129 - не е ужасяващо, но не мога да го нарека добро като съм тествал на слушалки. На авто аудио може и да е по-приемливо. Ако много държиш на блутут и можеш по лесно да пуснеш aux и това е вариант. Иначе aux можеш да пуснеш и ако запоиш линия към линията на касетката (за добро качество ) или на телефона (за по-кофти) на платката на аудио системата на колата. Пак трябва да си сръчен с поялника.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Дек 02, 2021 5:36 pm

Аватар

Автомобил: Saab 9-5 aero
Виж тук дали няма да ти свърши нещо работа. Аз ползвам тяхното cdconnect cable от много години и съм много доволен.
https://saabaux.com/

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Дек 05, 2021 1:38 pm

Автомобил: saab 9-3 SS
IceEye написа:
№2 (което за съжаление не е съвместимо с моят модел :roll: , но все пак го добавям като информация за бъдещи читатели)
Youtube
https://saabplus.com/product/saab-9-3-b ... /#tab-id-2

Благодаря, точно това търсех за моя спорт седан :alkohol

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Дек 19, 2021 8:36 pm

Аватар

Автомобил: Saab 9-5 2.0t
Много благодаря за информацията!
Ще разчуда този cdchanger допълнително и ще пиша ако изникне нещо (и разбира се отзив за бъдещи читатели)

Весели празници! :xmassmile:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Дек 21, 2021 8:31 pm

Аватар

Автомобил: 9-5 Aero MY01
IceEye написа:
Много благодаря за информацията!
Ще разчуда този cdchanger допълнително и ще пиша ако изникне нещо (и разбира се отзив за бъдещи читатели)

Весели празници! :xmassmile:

Ако вземеш нещо за cd changer и нямаш - виж дали поне имаш кабели за CANBUS и аудио до багажника. Аз примерно нямах извод за cd changer до багажника на 9-5цата. Тоест има до багажника, но без букса. Можеш от 9-3 OG от някоя морга да резнеш буксата и да я направиш - препоръчително с по-дълъг кабел.

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема