Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-3

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Говорители в предните врати + усилвател
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 02, 2009 9:20 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-5 AERO'03 10x to the Devil
Определено ме интересува офертата за усилвателя и съм сигурен, че ще се разберем като дойде. Намерих си в щатите за $59, но към тях има и транспорт, митници и евентуално ДДС, т.е. не ми се занимава. Предполагам отговаря на парт номерата, посочени от Alpha. Така че пиши едно ЛС като дойде или звънни на 0888 22 33 36 да го взимам.
С извинение за тъпия въпрос така и не видях къде е мястото за монтаж на тоя усилвател. Под жабката си има кора и отворите за въздуха, около средната колона и мрежата също не видях място. Вероятно трябва да се махне някоя от пластмасите, някой може ли да каже как и къде точно?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Сеп 02, 2009 9:59 am

Аватар

Автомобил: фтумобил
В този ред на мисли и аз да попитам нещо. При монтаж на говорители в предните врати, задължително ли е наличието на усилвател или говорителите могат да се монтират и без наличието на такъв?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Сеп 02, 2009 11:21 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Saab 900 NG 131hp engine B204I
slavi написа:
С извинение за тъпия въпрос така и не видях къде е мястото за монтаж на тоя усилвател. Под жабката си има кора и отворите за въздуха, около средната колона и мрежата също не видях място. Вероятно трябва да се махне някоя от пластмасите, някой може ли да каже как и къде точно?

Така изглежда монтиран, но тук е разчастено цялото табло:
Изображение
Взето от: http://photo.platonoff.com/Auto/2006080 ... grade/?all

А това е мястото без усилвател и разглобено само колкото трябва:
Изображение
Взето от: http://www.particlesalad.com/saab/

И на 2-те места има описания какво са сменили и защо. Показано е кабрио, но трябва да е еднакво. На 2-рия линк така и не разбирам защо не ползват вече прокараните кабели до вратите, а пускат допълнителни, но всеки си има някакви идеи.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Сеп 02, 2009 11:27 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Saab 900 NG 131hp engine B204I
Bash_Maistora написа:
В този ред на мисли и аз да попитам нещо. При монтаж на говорители в предните врати, задължително ли е наличието на усилвател или говорителите могат да се монтират и без наличието на такъв?

Ако имаш с какво да ги захраниш не е задължително, но стандартния касетофон/ЦД има само 4 канала - за колоните на таблото и за тези зад задните седалки, следователно ти трябва касетофон с 6 канала и различен от фабричния. Другия вариант е с усилвател - може и да не е стандартно вграждания от Сааб - само трябва да осигурява необходимата мощност за говорителите във вратите.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Сеп 02, 2009 11:31 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-3SS MY'05 DevilTune /900NG 2.0
Я изпревариха ме ама нищо, така и така съм го качил :D :

Изображение

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Сеп 02, 2009 12:42 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Супер сте, както винаги! Схемите ще са ми много полезни при монтажа. Цялата работа е, че се опитвам да разбера дали случайно нямам усилвател, но при положение, че от предните врати не се чува нищо, е ясно, че съм с по-ниското ниво на озвучаване.
Така че чакам с нетърпение пристигането на усилвателя и така желания ъпгрейд. Поръчвам си и говорителите направо.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Сеп 02, 2009 3:27 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 2.0 LPT
slavi написа:
....Цялата работа е, че се опитвам да разбера дали случайно нямам усилвател, но при положение, че от предните врати не се чува нищо, е ясно, че съм с по-ниското ниво на озвучаване...

Това че нищо не се чува от предните врати нищо не значи.. най-добре разглоби и виж - ръка да види, око да пипне.. или беше обратното
Когато я взех моята също и нямаше говорителите на предните врати (просто някой от джамбазите ги е бил свалил "услужливо".. да го пита човек за какво са му при положение че са толкова нестандартни - говорим за басови говорители от по 2 Ома).. звука беше един мижав мижав.. Набавих си говорителите от е-бей (тва прозвуча малко первезно май ;))
Сега си свири на пушка и си мисля че трудно човек би постигнал такъв бас в кола без 'туба'.
Имай предвид че от тези говорители - на предните врати не се чуват много много.. по-скоро се усеща вибрацията когато пипнеш с ръка.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Сеп 02, 2009 9:08 pm

Аватар

@jois - Мерси за инфото. То май масовите авто-касетофони и системи разполагат си разполагат само 4 канала, така че необходимостта от наличието на усилвател си остава.

@slavi - Успех с ъпгрейда. Като го завършиш, би ли споделил какъв е ефекта, че аз още се чудя дали вместо две колони във вратите, не би било по-добре един субуфер на задната кора, все пак предназначението е за басите. Ето една джаджа която би "спомогнала" да се запази управлението на аудиото от волана при смяна на фабричното стерео с неоригинално такова (пише че става за Pioneer, Jensen, и Sony)
http://www.crutchfield.com/S-9J5s0MSTh9l/p_127SWIPS/PAC-SWI-PS.html

@Pangev
Цитат:
Имай предвид че от тези говорители - на предните врати не се чуват много много.. по-скоро се усеща вибрацията когато пипнеш с ръка.

- Това е така защото тези колони са предназначени предимно за басите и са нискочестотни (до 200Hz). Мисля че освен оригиналните и някои модели на Infinity също биха паснали без допълнително изкусуряване.

И на мен много ми се ще да си ъпгрейдна фабричното CD, направо с едно 2din PC по възможност с T5Suite качено, та докато карам да мога да се разсейвам по-качествено, ама найси.... застраховките таз година са в небесата. Оказва се че ще платя повече от миналата година, при положение че застрахователната сума на Сааб-а ще намалее. :thinking:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 04, 2009 8:56 am

Аватар

Автомобил: ex SAAB 9-3; BMW X3; BMW 320d coupe MY'12
Явно освен мен има и други, които са недоволни от музиката в Сааб-а. Red Devil преди време беше казал, че трудно ще се намери подобаващ заместител на фабричните говорители във вратите. Щом той го е казал, значи е така. Според мен обаче, може да се измисли нещо по отношение на усилвателя, макар, че до колкото знам е HK. Бих те посъветвал да си облечеш отвътре вратите със специална вата, която се предлага на повечето места, където инсталират сериозни музики. По този начин ще избегнеш кофти резонанса от ниските честоти и баса ще е по-плътен, а няма да прилича на удряне по тенджера с черпак.

Цитат:
Ето една джаджа която би "спомогнала" да се запази управлението на аудиото от волана при смяна на фабричното стерео с неоригинално такова (пише че става за Pioneer, Jensen, и Sony)
http://www.crutchfield.com/S-9J5s0MSTh9 ... WI-PS.html

Тази "джаджа" НЕ става на Сааб.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 04, 2009 9:45 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Живот и здраве да дойдат компонентите следващата седмица и ще вървим към монтаж. Ще ги слагам в Тояга, щото отдавна сме приятели и не веднъж правим музики с тях. Аз също си мислех за малко Dynamat във вратите, ама ще видим как ще излязат сметките и доколко ще е удобно да се налепи. Поне на снимките говорителите са с оригиналните си уплътнения, което е много важно. Така че до 2 седмици би трябвало да съм се похвалил и ще споделя максимално подробни впечатления.
Колкото до бас на кората - кората е мека и ще има много вибрации. Преди време на една от предишните коли ми направиха дървена кора с формата на фабричната и там нещата се получиха много добре, но в случая не ми се заиграва чак толкова, а и големият минус е, че субът ще се вижда през задното стъкло и някой може да се изкуши.
Иначе впечатленията ми от фабричното аудио са силно положителни - досега не съм попадал на кола от тоя клас (че и от по-висок), която да е с толкова качествено изпълнено фабрично озвучаване. Звукът е много чист и приятен, добре балансиран и покрива основния честотен диапазон много добре. Радио тунерът също е на много високо ниво. Естествено в цялата картинка липсва събуфер и се надявам скоро да го (ги) добавя. Слушал съм и много скъпи и качествени кар аудио системи, но за мене важна е не толкова силата, колкото самото удоволствие от слушането, а това значи най-вече хармонично звучене (без преекспонирани честотни обхвати) и чистота на ниските и високите.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 04, 2009 11:07 am

Аватар

Колегата Слави получава отличен 6 от мен, за добре експозираната тема. Увод, въведение, основна част и заключение - така се прави! :D :cheers:
п.с. сменяй и кабелите задължително, понякога връщат ехо и създават паразитни шумове.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 04, 2009 1:23 pm

Аватар

stocky написа:

Хм, в сайта който съм посочил има търсачка, която дава информация дали съответния интерфейс става за съответната марка и модел + че някои от колегите от форума http://www.saabcentral.com вече са монтирали интерфейса към нефабричните си автокасетофони и/или системи. :wink:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 04, 2009 3:11 pm

Аватар

Автомобил: ex SAAB 9-3; BMW X3; BMW 320d coupe MY'12
Bash_Maistora написа:
stocky написа:

Хм, в сайта който съм посочил има търсачка, която дава информация дали съответния интерфейс става за съответната марка и модел + че някои от колегите от форума http://www.saabcentral.com вече са монтирали интерфейса към нефабричните си автокасетофони и/или системи. :wink:

Амчи и аз тази търсачка ползвах и тя каза, че за мойта 9-3 примерно не става, От там си направих извод, че на всички 9-3 OG както и на 9-5 OG няма да работи. Съжалявам ако съм направил толкова категорично грешно заключение.

Adasha написа:
сменяй и кабелите задължително, понякога връщат ехо и създават паразитни шумове.

Точно така. Аз като поразпитвах познати, които ходят по SPL състезания казаха, че задължително се сменят кабелите. Дори и заводските говорители според тях ще зазвучат по различен начин, ако се сложат по-дебели и добре екранирани кабели. От тях разбрах, че кабелите трябва да са многожилни, защото сигнала се предава по тях във вид на вихров ток и оттам следвало, че най-добре дебел многожилен кабел. Пак казвам, че това съм го чувал от познати, които са доста добре озвучени и не мога да гарантирам 100% достоверност.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 04, 2009 3:48 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 2.0 LPT
Да, кабелите към говорителите имат значение. Наистина един дебел и многожилен кабел върши доста добра работа.
Само се надявам да не се вманиачите като едни в един друг форум... там се ширеше твърдението че захранващия кабел на усилвателя (за домашна звукова уредба говорим) има изключително значение и се юрнаха да си купуват захранващ кабел от по 200лв.. кабел който струва не повече от 2-3 лв и от който качеството на звука няма абсолютно никакво значение.
А наскоро попаднах на някакъв LAN кабел който имаше цена $499 за спешъл маниаци (тъпаци или други та.аци)

Edit: ето го и въпросния кабел: http://www.enduserblog.com/2008/06/denon-releases.html

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 04, 2009 8:50 pm

Аватар

За всеки влак си има пътници и всеки пътник си има влакове.. :D

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-3

Напиши нова тема Отговори на тема