Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-3

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Говорители в предните врати + усилвател
МнениеПубликувано на: Пон Авг 31, 2009 12:21 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-5 AERO'03 10x to the Devil
Опитвам се да се снабдя с компоненти за ъпгрейд на аудио системата до премиум нивото (без чейнджър) и намерих следните 2 неща:
http://cgi.ebay.co.uk/SAAB-900-9-3-PREMIUM-SOUND-DOOR-SPEAKERS_W0QQitemZ370241132195QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item56341756a3&_trksid=p3286.c0.m14
и
http://cgi.ebay.co.uk/SAAB-9-3-9-5-AMP-RADIO-AMPLIFER-MODULE-93-95-YS8076_W0QQitemZ140341920674QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item20ad07c3a2&_trksid=p3286.c0.m14
Въпросът ми към по-запознатите е дали именно това са нещата, които ми липсват и къде се монтира усилвателя (под шофьорската седалка или другаде)?
И едно въпросче встрани от темата - запалката и пепелника на 9-3 имат ли осветяване и откъде се сменя лампата?

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: Говорители в предните врати + усилвател
МнениеПубликувано на: Пон Авг 31, 2009 12:52 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Saab 900 NG 131hp engine B204I
На 900 NG усилвателя е в таблото от ляво на краката на пътника.... И при теб е там - сега погледнах в EPC

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 31, 2009 1:04 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Благодаря за инфото, просто не разполагам с подходящ софтуер, за да видя сам. Остава да потърся мястото, щото отпред се сещам само за безполезната мрежа. Иначе тоя парт номер отговаря ли на въпросния усилвател за предните колони във вратите (събуферите)?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 31, 2009 1:29 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9000 2.3t Anni F(reak)P(erformance)T(une)
Според мен няма смисъл от тези говорители за вратите. Купи си нещо което си заслужава. За тези пари можеш да си избереш нещо много по-добро. Всяка 16,5 см колона влиза там като у дома си.

Leave the General behind 'cause
It's your time to shine
And ooh we're gonna make it

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 31, 2009 1:39 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Сигурно така и ще стане накрая. Но от една страна тия баси са разчетени за работа с фабричната аудио система - като мощност, резонанс най-малкото и сигурно ще свирят най-добре (което в случая не значи най-силно). Не ми се иска да ми дрънчат вратите например. Просто гледам минимално да модифицирам интериора на колата и това важи в особено степен за усилвателя, щото нито ми се ще да го пращам в багажника, нито на някое нетипично място в купето.
Аз и в момента имам суб с 10" MTX и усилвател Lanzar Vibe, но просто не искам да ги сложа в багажника и да го жертвам половината плюс разправиите с окабеляването.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 31, 2009 8:14 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 2.0 LPT
Backo написа:
Според мен няма смисъл от тези говорители за вратите. Купи си нещо което си заслужава. За тези пари можеш да си избереш нещо много по-добро. Всяка 16,5 см колона влиза там като у дома си.

Тук не съм съгласен. Поне на моята говорителите са Pioneer 2 ома което значи че имат 2 пъти по-голяма мощност от "каквито и да е 16.5см" и са си разчетени за купето, обема и т.н...
Ето тук има инфо за системите на 9-3 и 9-5-ците:
http://www.mitt-eget.com/saab/faq_audio.shtml#as_diff

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 31, 2009 9:56 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-3SS MY'05 DevilTune /900NG 2.0
Аз съм слагал на моя 900 "каквито и да е 16.5см" или по-точно Blaupunkt, настина стават но със захващането им към вратата трябва да се прави импровизация, забележете как изглежда то при оригиналните. ;)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 31, 2009 10:10 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9-3 convertible B205R
Здавейте,за колонките се продават pvc преходници иначе съклото ще опира в магнита.Препоръчам ти да изрежеш бленда от mdf или многопластов шперплат и задължително намажи с болкит м/у блендата, вратата и говорителя за да намалиш резонанса.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 31, 2009 11:28 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: SAAB 9000 CSE 2.0t MY94
Първо бих искал да спомена, че колегата много добре се е насочил към оригиналния ъпгрейд на аудиото, защото шведите са измислили как трябва да звучи аудиото и чисто и просто са си свършили работата, така че да не се налага да се открива топлата вода на ново. Имам предвид, че не е необходимо да се правят експерименти с Blaupunkt, Hertz или какавито и да било говорители, да се правят кутии от MDF и т.н. като се предлагат оригинални Premium говорители (заедно с "блендата") за цена от 29 паунда.
Трябва да се има предвид, че при поставяне на въпросния усилвател и говорителите във вратите звукът в автомобила коренно се променя и при това звукът е перфектно балансиран. Така че моята препоръка е направо да се насочиш към SAAB-ски усилвател и колони.
По линкове, които си посочил говорителите са за класическа 9-3-ка, но усилвателя е за Sport Sedan и не е възможно да го използваш. Номерата на усилвателя са 4712626 или 93167062. Усилвателя трябва да е разположен на централната конзола, от страната на пътника, под жабката.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Сеп 01, 2009 9:18 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Благодаря на колегите Pangev и Alpha за точната информация, защото точно от нея имах нужда! Ще събера още инфо как е свързването към head unit-a, ако се ползва друг усилвател и ще действам, защото като гледам си е жив късмет да попадна на оригиналния като за мойта кола. Но за говорителите съм твърдо решен да взема оригиналните, а и цената е съвсем прилична.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Сеп 01, 2009 9:27 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9000 2.3t Anni F(reak)P(erformance)T(une)
Няма да споря, но аз замених и 6те говорителя, с такива Alpine. Е като си направи колегата музиката, бих искал да я чуя, за да знам преебах ли се или не. Също така съм заменил и касетофона с ...... е това не знам как се казва ........ нещо което прилича на СиДи, ам няма дупка за дискове. И аз щях да си търся оригинални Саабски елементи, но така или иначе нямах колони във вратите. Останаха ми елипсите от зад, ако нанякой му трябват, няма да искам пари :)

Leave the General behind 'cause
It's your time to shine
And ooh we're gonna make it

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Сеп 01, 2009 11:19 pm

Аватар
Remove before flight
Remove before flight

Автомобил: SAAB 9000CD Darko/Deviltune Edition
slavi написа:
Ще събера още инфо как е свързването към head unit-a, ако се ползва друг усилвател и ще действам, защото като гледам си е жив късмет да попадна на оригиналния като за мойта кола. Но за говорителите съм твърдо решен да взема оригиналните, а и цената е съвсем прилична.

Ще мога да ти намеря един такъв саабски усилвател, ако изтраеш до другата сряда. Поръчах си разни глезотии за новата-стара 9-3 от Америка. За да уплътня транспорта сложих към поръчката и въпросния усилвател. Ама аз вече си имам монтиран такъв, та ще съм склонен да се разделя с новопоръчания срещу 140 лв. Трябва да са го изпратили окомплектован с кабелчето (DIN-5), с което се прави връзката между CD плейра в 9-3 и въпросния усилвател. Може би ще ми 'артиса и един CD changer за 9-3/9-5. Ама до няколко дни ще реша дали да го продавам или да си го оставя за моята кола....

Та като гледам по номера на товарителницата, къде сряда трябва да е в България пратката. Надявам се апашите в складовете на Аерогара София да не си харесат нещо от нея :twisted:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Сеп 01, 2009 11:37 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-3SS MY'05 DevilTune /900NG 2.0
Gripen Fighter написа:
Ще мога да ти намеря един такъв саабски усилвател, ако изтраеш до другата сряда. Поръчах си разни глезотии за новата-стара 9-3 от Америка.............

:offtopic1 А такаа..."нова-стара" 93-ка ? Без да се похвалим тук? :twisted: Четейки описанието на колата в профила ти следва въпроса- да не си купил бившата кола на Viggen ? :secret: :mrgreen:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Сеп 01, 2009 11:53 pm

Аватар
Remove before flight
Remove before flight

Автомобил: SAAB 9000CD Darko/Deviltune Edition
Ами точно така е :D Зеления ми 9-3 завърши земния си път след като го ударих в едно дърво и го обърнах по врати :oops: 9 дни след това в мобилето се появи за продан бившата "Черна Перла" на Viggen. Замислих се, че след като преди две години авансово купих 17" джанти от нея, явно е било писано, там горе, колата да се събере отново с нейните си джанти :D Та я купих вече цялата.

Не ми е дошло вдъхновението още да се похваля официално и съответно да кача снимки...

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Сеп 02, 2009 9:17 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Saab 900 NG 131hp engine B204I
Gripen Fighter написа:
Ами точно така е :D Зеления ми 9-3 завърши земния си път след като го ударих в едно дърво и го обърнах по врати :oops: 9 дни след това в мобилето се появи за продан бившата "Черна Перла" на Viggen. Замислих се, че след като преди две години авансово купих 17" джанти от нея, явно е било писано, там горе, колата да се събере отново с нейните си джанти :D Та я купих вече цялата.

Не ми е дошло вдъхновението още да се похваля официално и съответно да кача снимки...

Това обаче не ни пречи да ти честитим и да ти пожелаем приятно и безавариино!!! :signsaab: Ако не ти доиде вдъхновение скоро - направо на срещата :cheers:

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-3

Напиши нова тема Отговори на тема