Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9000

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Imam problem
МнениеПубликувано на: Пон Апр 05, 2004 5:33 pm

Imam tech na maslo prez giloto na kilometraga -> kilometraga -> obuvkite mi. Razpadnaha se gumenite suedineniq pod volana i sega tempomatut ne raboti. Gumenata postelka v krakata mi stana na ufka, a podmetkite na obuvkite mi vzeha da se razlepqt.
Pusnaha mi muhata, che se e zadrustil otvora za ventilacia na skorostnata kutia. V dokumentaciata pishe, che se namira v naj-gornia kraj na skorostnata kutiq. Nqkolko puti oglegdah, no ne mogah da go otkriq. Nqkoj bi li mi kazul kude tochno e i dali v tova e problema.
Mashinata e SAAB9000 TURBO 1987 g, mehanicna skorostna kutiq.

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Апр 06, 2004 12:55 pm

Аватар
turbo cornpressor
turbo cornpressor

Автомобил: 9000 CDE Nordic, 9-5 Vector Combi
Ако теча е от скоростите, трябва да смениш семеринга на пиньона (seal+locking=45 лв - показани са на схемата).

Изображение
Този тип скоростни кутии обаче е без отвор за вентилация...

Не ми се вярва обаче от там да е проблема с мокрите обувки и разпадналата се стелка.
Тук намирисва на течове по мотора и тези течове да се предават към вътрешността на купето по тръбичките на темпомата. Той е на въздух обаче, и това не е причина cruise-а да не работи.
С една дума - наложителен е компетентен преглед поне за установяване на повредата. А и да отидеш на обущар да ти залепи обувките.

Има и още нещо: провери точно каква течност тече, защото аз имах подобен проблем, но течността беше антифриз, и течеше от кранчето за парното.
Усещането е неприятно, миризмата също.
Но поне обувките ми си бяха здрави :-)

Изображение
Where the 900 fits in!

Върнете се в началото  

Заглавие: СИГУРЕН СЪМ
МнениеПубликувано на: Вто Апр 06, 2004 2:38 pm

Аватар

Сигурен съм, че маслото идва през жилото на километража. Сигурен съм, че маслото е трансмисионно. Значи маслото прониква в самия километраж и от него се отича вече на долу. Разглобявал съм таблото и съм проследил теча. Под таблото са гумените връзки на темпомата. Те са полуразложени и разхерметизират системата, затова не работи темпомата. Но това не е проблем. Проблемът е мизерията.
Доколкото разбирам причината е в семеринга в долния край на жилото.
Правилно ли съм разбрал?
Ако скоростната кутия няма отвор за вентилация, нормално е налягането да си е намерило от къде да избие.

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Апр 06, 2004 3:05 pm

Аватар
turbo cornpressor
turbo cornpressor

Автомобил: 9000 CDE Nordic, 9-5 Vector Combi
Доколкото разбирам (и след съвет от по-компетентен източник) една от вероятните причини е семеринга.
Друго нещо: провери с какво точно масло е напълнена скоростната кутия.
Тези сиптмоми, които описваш са явен признак на напълване на скоростна кутия с диференциално масло. То е доста по-гъсто, съответно прави доста по-голямо налягане и в буквалния смисъл на думата избива през всяка възможна дупка.
Понеже диференциалното масло е доста по-активно, то би въздействало върху съответните гумени компоненти доста по-бързо и по-агресивно. Не, че и с обикновеното масло не могат да се постигнат същите резултати, но срока за въздействие ще е в пъти по-голям.

Затова бих предложил следния съвет:
смени маслото в скоростната кутия с по-рядко (и истинско), а също така и семеринга на пиньона.

Изображение
Where the 900 fits in!

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9000

Напиши нова тема Отговори на тема