Портал » Начало форум » Гараж » Купувам - продавам

Правила на форума

Новите теми в този раздел се появяват само след одобрение от модераторския колектив.
Ако сте член на "Клуб Saab България", за Вас това ограничение не важи!
Всички теми, в които не е писано повече от 1 месец ще се изтриват автоматично.

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 12, 2006 1:13 pm

Аватар
Да опознаем Saab!

Съмнявам се. При поляците отпадна цялото обмитяване и те веднага изкупиха всичко интересно от Германия. Обмитяването остана в повечето нови членки на евросъюза. Под обмитяване се разбира сумата от мито, ДДС и акциз.
При нас хазната е празна, дори да се напълни, ще бъде веднага изпразнена от наши корумпаци и чужди кредитодатели. Затова предполагам ще остане всичко по старому за вноса. Сега няма мито за коли произведени в евросъюза. Възможно е да разрешат на всеки еднократно да си внесе кола по схемата на инвалидите (до 1800 куб.см, до 100 коня, 3 год. без право на продажба, приспадане до 900 долара от официалното обмитяване). Дори старо Ауди А4 1,6 не влиза в тази категория, защото е 101 коня. Почти съм сигурен, че акциза няма да бъде премахнат. Акциза по принцип е за вредни или луксозни стоки. Почти целия акциз, който събира държавата е от цигари, алкохол и автомобили (горива, внос на леки коли над 120 кW = 163 коня). Дори искат да слагат акциз на метана, защото е много евтин. Вярвам че ще го направят. Сега плащаме бензина 60 % отиват за продукта и 40 % отиват за акциз. Това е ориентировъчно и служи само за пример "Що е то акциз?".
Само потребителите имат интерес да отпадне изцяло сегашното обмитяване.
Кой няма интерес от това? - Държавата, автокъщите, прекупвачите с автовозовете.
Кой ще си купи кола от тук, ако отпадне обмитяването? Ще спаднат продажбите на новите коли, защото ще се пазаруват 1-2 годишни коли от евросъюза с 20-45 % по-евтино от цената им на ново.

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 13, 2006 5:34 pm

Аватар
Arbiter Elegantiarum
Arbiter Elegantiarum

Автомобил: Сааб 9000, `97, 200+; 9-5 2005 ....
VoodoRush написа:
...барем ще имат възможността да разберат колко много са грешали.

Да да! Това никога няма да им влезе в главата :twisted:

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 13, 2006 5:59 pm

Аватар
Да опознаем Saab!

Останах с впечатлението, че Голфа в цяла Европа е младежка кола, т.е. учебна кола. Дори аз се научих да шофирам на Голф-ІІ 1,6D 64 коня. Никого не блъснах за 3-те "голфаджийски" години, а мен ме блъснаха 4 пъти.
Сега Голф-ІІ е съвсем евтин и на хулиганите въобще не им пука от нищо. Какво ще стане, ако експериментално дадем Аеро на хулиган голфаджия?

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 13, 2006 8:10 pm

Аватар

Автомобил: 1998 9-5 B235R 4spd AUTO - custom stage 5
sluchaen_fen написа:
Какво ще стане, ако експериментално дадем Аеро на хулиган голфаджия?

Ще прецака турбината на 10-тия "старт" (ако доживее до тогава).

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 13, 2006 9:06 pm

Аватар
Да опознаем Saab!

А какво ще стане през първия ден, когато върне Аерото и си вземе обратно Голфа?
Дали ще "напъне" Голфа да развие скорост над 200 км/ч?
Дали ще "изфръкне" от някой завой, защото се е "разглезил" от балансираната северна машина?
Дали ще се претрепе заради "куцото" спиране на Голфа, защото неволно е свикнал с качествените спирачки на Аерото?

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 16, 2006 9:45 am

Аватар
Arbiter Elegantiarum
Arbiter Elegantiarum

Автомобил: Сааб 9000, `97, 200+; 9-5 2005 ....
sluchaen_fen написа:
Никого не блъснах за 3-те "голфаджийски" години, а мен ме блъснаха 4 пъти.

А кой беше виновен :wink:

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 16, 2006 12:12 pm

Аватар
Да опознаем Saab!

Нямах вина. Голфа беше дизелов и съвсем бавен - 54 коня. Не съм го карал хулигански, дори и да исках, той е твърде спънат. Тогава такива Голфове струваха поне 15 000 лева и хулиганите караха много по-скромни коли (Ладата беше лукс за тях и частния бизнес едва стартираше). Сега тези Голфове са около 2000 лева и на хулиганите затова въобще не им пука за техните коли. Дори ние им създаваме самочувствие, че са велики шофьори, като винаги си пазим своите коли от техните Голфове.
Първо ме блъсна отзад Рено Рапид (водача слагал детето си в скута зад волана). После Жук (цървул от строежа на метрото) при маневра ми охлузи пластмасовата вежда когато не съм в движение и извиках КАТ, защото ми се направи на тарикат. После военен джип УАЗ (младок зад волана) ме удари съвсем слабо отзад, но му простих без да се замислям. После Ситроен ВХ (този беше голям тарикат) ме удари съвсем слабо отзад. Накрая Пежо 605 ме удари силно отзад (говорел с майка си и не видял, че съм спрял). Писна ми и след последния удар подарих Голфа на сестра ми. Интересното е, че смених облицовка на задната броня чак след последния удар, защото исках колата да има перфектен външен вид. Сега само боядисването на облицовката на бронята струва 150-200 лева. Ех, бяха икономични времена ...
Водач съм категория "А,В,С,М,Т" от 1984 година и никога не съм шофирал хулигански или безотговорно.
Предполагам, че колегата rawick очакваше съвсем друг отговор. Има ли разлика между Голфаджия преди 13 години (като мен) и днешен (пернишки) голфаджия?
Хубавото е, че в този Форум никой не се заяжда с колега и интелигентното ниво е доста високо. Заяждайте се с хулиганските Голфове не само на думи. После може да съжалявате, но не се предавайте пред голфаджиите. Защо да робувате на един тон желязо? Нали, колега rawick?

Последна промяна sluchaen_fen на Чет Яну 26, 2006 8:57 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 16, 2006 12:39 pm

Аватар

Автомобил: 1998 9-5 B235R 4spd AUTO - custom stage 5
Аз се заяждам на пътя със всеки който кара просташки или си е въобразил,че 136-те коня под капака му всъщност минимум 185 (нали се сещате - ауспуси,лепенки,припилени глави...селски тунинг).
Никак не спадам в графа "аристократично поведение на пътя" - срам ме е от това понякога,ама явно това е по-силно от мен.
по подразбиране се заяждам с почти всеки "комплексарски" автомобил - мерцедес,БМВ,СУВ (различни марки) голфовете с кристални стопове и лепенки...и още много такива.
Почти никога не се заяждам с Волво (хората със СААБ ги чувствам като братя на пътя,а тези с Волво - като братовчеди), Субару,Лексъс и още дузина марки. Всъщност всичко зависи от това кой стои зад волана - ако е интелигентен човек даже път ще му направя. Ако е комплексиран рапон - може и заедно да изхвърчим на някой завой,ама неговата няма да я бъде.
Блазе им на тия от вас,дето могат да мислят трезво...

Върнете се в началото  

Заглавие: za 3000 lv.
МнениеПубликувано на: Вто Яну 17, 2006 10:36 pm

Аватар

Автомобил: Mazda 626 GLX MY'95
За 3000 лева "Звучен" може да се намери 20-годишен Сааб с екстри или по-нов, до 15-годишен с малко екстри и слаб двигател. Въпреки, че е трудно да се говори при Сааб за "слаби" двигатели, а само за по-слаби :D Не си струва такъв да си вземаш, освен ако не ги колекционираш :lol:

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Гараж » Купувам - продавам

Напиши нова тема Отговори на тема