Портал » Начало форум » Гараж » Купувам - продавам

Правила на форума

Новите теми в този раздел се появяват само след одобрение от модераторския колектив.
Ако сте член на "Клуб Saab България", за Вас това ограничение не важи!
Всички теми, в които не е писано повече от 1 месец ще се изтриват автоматично.

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: www.parts-asap.co.uk
МнениеПубликувано на: Пон Яну 03, 2005 7:44 pm

Аватар

Автомобил: 1998 9-5 B235R 4spd AUTO - custom stage 5
Такаааа...да кажа няколко думи за тия момчета. Те са брейкъри. Не...не са брейкаджии :) Те разглобяват ударени коли за части. На скоро (при ремонт в Грифин) се оказа,че имам скъсан заден вибрационен тампон на двигателя. От грифин поискаха 1000 кинта за него (ха познайте дали ги дадох),а от Скантех - 600 кинта (и тях не ги дадох). Оказа се,че в щатите има заместителни тампони за по 95$,което с доставката правеше 150$. Реших да поръчам от там,но като проучих естеството на тампона се оказа,че не е зле да е оригинален. Оказа се,че 3-те вибрационни тампона на 9-5 са хидравлични. Тоест имат вътре 2 малки камери,пълни с гел и една диафрагмена клапа,която осигурява движението на флуида с точно определен дебит за да нямате вибрации под 1500 оборота (над 1500 няма как да имате ако са ви в ред балансиращите валове). Един познат се оказа в швеция по онова време и му пуснах един SMS да ми намери тампон от там. Оказа се обаче,че и там тампона е 400 EUR :(
Какво ми остана? Ами...да си го намеря на старо. Какво пък...колата ми е на 200 000 - трудно ще намеря по-стар тампон. Попълних формата в сайта и им дадох даже оригиналния номер по каталог на Сааб. После викам "абе що не ги питам за още някой чарк?". Мойта кола нема тилт сензор на алармата...а той струва 460 кинта. Питах и за него...и за едно огледалце с автоматично затъмняване.
Хората ми казаха,че имат всичко на склад - секънд хенд с 6 месеца гаранция. Цените бяха както следва:

тампона : 35 GBP
тилт-сензор : 20 GBP
огледало : 65 GBP

Отказах се от огледалото на първо време,щото колицата вече ме дръпна допълнително 4 бона за ремонти...но на пролет няма да му простя. В момента чакам инструкции за плащането.

www.parts-asap.co.uk

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 07, 2005 5:16 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-3SS MY'05 DevilTune /900NG 2.0
Като кажат как ще се плаща, пиши да знаем. :wink:

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 07, 2005 6:44 pm

Аватар

С кредитна карта.
пращаш им данните по факс или мейл (но те самите ти казват,че по мейл не е желателно...да не се сдобие с тия данни и някой "страничен" човек).
Сега чакам да ми ги пратят...

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 08, 2005 1:26 pm

Аватар

Точно преди 10 дена имах същия проблем като твоя, само че с долния
тампон.Аз карам 9000i 90г. и се оказа че дефакто такива маслени хидравлични тампони не могат да се намерят втора употреба.Спасиха ме едни момчета от София които ми намериха нов и то само за 198лв

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 08, 2005 5:12 pm

Аватар

Ами то при мене "мандалото хлопна" вече,ама може да им звънна ей така за информация да видим какво ще кажат. За 9000 са значително по-евтини (не знам защо). Най-евтиния нов ще да е около 300 кинта,но това е заместителен. Ако този,който ми пратят за 35 паунда (100 кинта) е запазен - предпочитам го пред нов заместителен. А че тука няма да намеря такъв из нашенските морги ми е ясно - тука никой застраховател няма да продаде колата на скрап-ярд,щото винаги ще му е по-евтино да я оправи,па ако ще да е сгъната и до размерите на кутийка кибрит. Ама в Англия е по-различно...там просто някои ремонти излизат на застрахователя колкото да купи нов автомобил...да не говорим,че крайният резултат никога не е ясен.
Ама какво да првят наш'те родни застрахователи - сиромашия (милите те) !

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Гараж » Купувам - продавам

Напиши нова тема Отговори на тема