Портал » Начало форум » Saab кафе » Връзки, статии и новини.

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Автосалон София 2011
МнениеПубликувано на: Вто Юни 14, 2011 9:01 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: SAAB 9-5 NG 2.0t, 220HP
Сигурно вече доста от вас са посетили и тази година автосалон София. Ще ми се всеки да сподели неговото мнение за салона, за това, което е видял, очаквал и т.н. Аз лично мога да кажа и положителни и отрицателни неща. Положотелното е, че все пак подобно нещо се прави у нас, макар и по-семпло от други страни / да не говорим за Женева/, но такива са реалностите. Хареса ми, че имаше и малки модели на коли например на Ситроен.Видях и не толкова лошите / за цената си/ китайски автомобили с предстоящо производство у нас. Отрицателното е, че като българин все пак очаквам и искам повече :D Тайно се надявах да видя СААБ, но предварително знаех, че това е само мечта. Все пак и по-големи автомобилни марки като BMW, Audi и Hyndai пропуснаха та какво остава за по-малките. Не че тези, които бяха там се представиха в пълен блясък, но поне маркираха участие. Например Volvo бяха с три коли /най-много четири/. От Lada пък показаха само Niva и то встрани от всичко случващо се. Като фен на ретро колите няма как да не ми хареса и показаните от Auto Bild селекция /макар да не го обичам много като списание/. Хубаво е да има подобни събития. Да сме живи и здрави пък на следващите изложения все повече марки, иненади и сааби :D

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: Автосалон София 2011
МнениеПубликувано на: Вто Юни 14, 2011 9:26 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: hybrid
Отчитат най-голям брой продажби до сега, откак го има автоизложението... Дали?! Или е само прах в очите?!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Юни 14, 2011 9:48 pm

Аватар

Автомобил: ex SAAB 9-3; BMW X3; BMW 320d coupe MY'12
Колата на един мой познат беше изложена като експонат с табелка "Продаден" още преди започването на салона, което ме кара да не вярвам на подобни измислици.

И аз се разходих до изложението с идеята да намеря заместител и/или нов собственик на моята кола. Ни едното, ни другото. Това, което ме впечатли беше залата с изложенията на Тор Gear и Auto bild. Друго, което ме впечатли бяха офертите на Митсубиши и Субару: Ево 10 за 60 000лв или STi за 68 000лв....единствено тук се усещаше някаква криза, всичко останало надуло цените....може ли за Citroen DS3 да искат 54 000лв? Да - 200 коня,хубави седалки и спирачки, малко карбоново фолио, ама чак пък 54 000...Новият Меган купе...38 000лв за 130 коня умрЕл дизел. Приятно бях изненадан от Great Wall, НО докато не направих гигантската глупост да отворя жабката на единия експонат - след това и дилърите на това ловешко недоразумение не можеха да я затворят и дружно се заливахме от смях.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 15, 2011 11:02 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-5 2007 2.0t, 9-3 2007 1.8t
stocky написа:
...след това и дилърите на това ловешко недоразумение не можеха да я затворят и дружно се заливахме от смях...

:laughing :rofl: :hahaha

Еми това е то, китайски автомобил сглобен в България, кой да очаква нещо различно. Ще ми е интересно само като се появят по пътищата дали ще започнем да четем за случаи от типа на джип Great Wall се срещнал челно с Пежо 207, от джипа нищо не е останало...

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 15, 2011 11:22 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

На мен лично ми допадна седана на GW. Хубава кожа, добре подреден, автоматик. Все пак това са бюджетни автомобили. Със сигурност ми харесват повече от Дачия. Доколкото прочетох за тях те са единствената китайска компания със собствено краш тест звено. Все пак за такъв автомобил 5 години гаранция или 100 000км. не е зле. Дано да имат успех. Все пак това са 2000 работни места и много, много износ.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 15, 2011 11:37 am

Аватар

Автомобил: ex SAAB 9-3; BMW X3; BMW 320d coupe MY'12
Колите определено са по-добри от Дачия на визия. И на мен ми направи добро впечатление визията на салона, особено на черния джип със светлата кожа. И наистина само GW има 4звезди на краш тестовете. Само не знам всички двигатели ли са от Митсубиши и съответно VW?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 15, 2011 2:58 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Saab 9-5 2.0 t, 2001, by Devil tune
Днес и аз посетих изложението. Обърнах особено внимание на ловешките китайци и според мен за ценовия клас в който попадат не са никак лоши, Пробвах и жабката, като цяло бях с по - големи резерви. Озадачи ме миризмата вътре в автомобилите. Като цяло ми допадна Volvo S60, KIA Optima, хибридите на Honda и Toyota. Все още българинът оценява изложението по - скоро като търговско (интересува го цените, промоциите) отколкото чисто автомобилно - техническо.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 15, 2011 3:19 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: SAAB Fusion Blue
Ми...Volvo V60, Citroen DS4, Peugeot 508 SW, Opel Ampera / Chevrolet Volt и това е... Имаше и някаква КИА Оптима дето ми направи впечатление с подобрен интериор спрямо останалите КИА. Но победител е Range Rover Evoque. Като не коментирам Мерцедес, Брабус и Ягуар.
Много лошо представяне на Skoda, които не са лоши коли, но бяха изложени само базови конфигурации, което е обидно.
Останалите не могат да бъдат коментирани, такова без предпазно облекло не пипам, а тея Велики стени... нямам думи, баси кенефа. Преди година на изложение в Милано имаше около 50 китайски марки, тези "прозводители" още не са се научили да режат мокета по шаблон. Дано в Ловеч има някой майстор-занаятчия да ги научи.

п.с. От години прави впечатлене, че матреалите използвани в купето стават все по-евтини и неприятни, само БМВ, Пежо/Ситроен и Волво за сега държат фронта, но докога. Но падението на Мерцедес е просто невероятно, кола за 200к с платмаса имитираща дърво и алуминий...

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 15, 2011 4:07 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

За миризмата и аз съм съгласен. Честно казано в доста от колите ми миришеше на крава...на мляко, колкото и странно да звучи. Ето един интересен краш тест на СААБ от далечната 1967г. http://www.youtube.com/watch?v=pYwvhZrO ... r_embedded.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 15, 2011 4:40 pm

Аватар
Just Married
Just Married

Автомобил: 9-5 LeGo Deviltune, Mini Cooper S
Мен ме съмнява да са минали 30хил души за три дни. Предишни години не можеше да се влезе първия ден. Тая година бях в 10:30 на 11ти и нямаше народ. Пък и малко съмнително тая цифра расте с по 10хил на ден :)
Ето и още нещо съмнително познато:

Прикачени файлове:
12804095_93_SS.jpg
12804095_93_SS.jpg [ 27.18 KiB | Прегледано 1021 пъти ]
Sofia2011.jpg
Sofia2011.jpg [ 36.09 KiB | Прегледано 1022 пъти ]

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Saab кафе » Връзки, статии и новини.

Напиши нова тема Отговори на тема