Портал » Начало форум » Saab кафе » Връзки, статии и новини.

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Избор на Сааб
МнениеПубликувано на: Сря Окт 13, 2010 9:51 pm

Автомобил: VW Golf
Карах saab-а (бензинов) на един приятел 1 седмица и останах много доволен. Чувал съм само хубави работи за saab здравината му и надеждността и т.н. Имам голямото желание да си купя и аз, но аз карам дизелов автомобил и искам да е дизел, но не чувам добри отзиви. Бихте ли ми казали кое да избера и ако си взема дизел ще сгреша ли? Благодаря предварително!

karah saaba(benzinov) na edin priqtel 1 sedmica i ostanah mn dovolen,4uval sam samo hubavi raboti za saab zdravinata mu i nadejnosta i t.n. Imam golqmoto jelanie da si kupq i as, no as karam dizelov avtomobil i iskam da e diesel no ne 4uvam dobri otzivi, bihte li mi kazali koe da izbera! i ako si zema diesel 6te zgre6a li ? Blagodarq predvaritelno

Последна промяна OLI на Сря Окт 13, 2010 10:03 pm, променена общо 1 път
Писането на кирилица е задължително! Ако нямате кирилизатор, използвайте автоматичния под полето за писане!

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: Izbor na Saab
МнениеПубликувано на: Сря Окт 13, 2010 10:10 pm

Аватар
Just Married
Just Married

Автомобил: 9-5 LeGo Deviltune, Mini Cooper S
За да ти дадем съвет, трябва да дадеш малко по-контретна информация:
Колко пари си готов да дадеш?
Коя година искаш да е колата?
Кой модел - 93 или 95?

Дизеловите двигатели са 2.2 TiD на Опел и се слагат в 93 и 95, като възможностите са 2: 115 и 125к.с. След мисля 2003г. почват да слагат 1.9 TiD ot Alfa Romeo. В 95 слагат и 3.0 TiD от Isuzu, но това е двигател, който АКО се кара монотонно, причинява финансови проблеми на собственика си!
Предимствата и недостатъците на дизела и тук са, както при другите автомобили, така че няма нужда от изброяване.

Тъй като знам какво може да стане при сравнение на дизел с бензин,
ПРЕДУПРЕЖДАВАМ: ВСЯКО МНЕНИЕ, ПУСНАТО С ЦЕЛ ЗАЯЖДАНЕ, ОБИДА И Т.Н. НА СОБСТВЕНИЦИ НА СААБ С ДИЗЕЛОВ ДВИГАТЕЛ ЩЕ БЪДЕ МОДЕРИРАНО, А АВТОРЪТ-САНКЦИОНИРАН СПОРЕД ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА!!!

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: Избор на Сааб
МнениеПубликувано на: Сря Окт 13, 2010 10:28 pm

11 000-12 000 лв мах. 9-5 мисля че е по -добрия вариант по голям искам да е смисал широк, с по- големия мотор. знам че косумативите са по- скъпи на дизел и не е това проблема. приятелят ми го кара от скоро 3 месеца, и като си го е купил са му казали бензинов, ас за това питам, защото от дизеловите автомобили сам доволен.!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Окт 13, 2010 10:55 pm

Аватар

Автомобил: Saab 9-5 2.0 MY00 , 9-5 HOT Aero ATS MY05
Здравей!!!

Добре си се насочил към 9-5-цата аз лично не обичам да ми е тясно в колата.Препоръчвам да си вземеш бензин след 2001-ва година.Ако намериш читаво "Aero" мисля , че ще е най-добрия вариянт и разбира се не най-икономичния с оценка на това,че данъците са по-високи и често ще се изкушаваш да го настъпваш уж на шега :twisted: .
С дизелите не, че ще сбъркаш но ще направиш компромис с марката Сааб както ти е и казал колегата в по-горния пост те не се славят със същата надеждност като бензиновите мотори.

ПС: Все още се опитвам да ти разшифрирам горното мнение :shock: , все пак се надявам да съм ти помогнал.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Окт 13, 2010 11:01 pm

кои бензинов мотор е най-добър( ако може да се каже че има ЛоШ на Сааб) и за настапването не сам голям фен, на мен големия мотор ми трябва при изпреварване, не за друго.....!!! Просто искам здрава и и надежна кола. Мислех м/у 2 Сааб и Волво но се насочих към Сааб и за това питам.....!!!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Окт 13, 2010 11:21 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 2.0T Deviltune
zob4o89@abv.bg написа:
кои бензинов мотор е най-добър( ако може да се каже че има ЛоШ на Сааб) и за настапването не сам голям фен, на мен големия мотор ми трябва при изпреварване, не за друго.....!!! Просто искам здрава и и надежна кола. Мислех м/у 2 Сааб и Волво но се насочих към Сааб и за това питам.....!!!

9-5,2.3T,2.0Т бензин.

Прикачени файлове:
saab vs volvo.jpg
saab vs volvo.jpg [ 23.25 KiB | Прегледано 1140 пъти ]

МнениеПубликувано на: Чет Окт 14, 2010 8:44 am

Аватар
Just Married
Just Married

Автомобил: 9-5 LeGo Deviltune, Mini Cooper S
Големият бензинов мотор (2.3Т-260к.с.) е незаменим при изпреварване и определено не може да се сравнява с дизел. С дизела също стават изпреварвания, просто си трябва майсторлък, тъй като все пак е дизел и е ограничен откъм обороти. Ако вземеш 95 2.2 TiD, имаш възможност за Power Box, т.нар. чип тунинг. Резултатът е 144к.с. и 330НМ, което хич не е малко. Определено голям недостатък е разходът при бензиновите двигатели. Макар да смятам, че на мен по ми подхожда бензин, като сложа на везната разход 15-16 с бензин и 9-10 с дизел градско, ми става ясно, че дизелът си е дизел.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Окт 14, 2010 9:10 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: SAAB 9-5 NG 2.0t, 220HP
Не искам да измествам темата нито да създавам дразги между дизел и бензин...достатъчно сме чели всички. Искам само да добавя, че с изключение на 3 литровия дизелов мотор, който се монтира на СААБ не съм чувал лоши отзиви за останалите. И не са по-малко надеждни от бензиновите просто са малко по-тромави и за по-спокойни водачи ако мога така да се изразя. Какъвто и сааб да изберете без съмнение той ще е невероятен! Успех!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Окт 14, 2010 9:58 am

Автомобил: Saab 9-3 1.9Tid, Qashqai 4WD, SuperB 4x4
Въпреки, че карам дизел от който съм много доволен, при покупка на автомобил втора ръка на по-вече от 4-5 години аз бих предпочел да е с бензинов мотор.
Ако имаш опит със стар дизел и годините му не те притесняват - купувай каквото на теб ти харесва и избирай според типа каране и очаквания разход. Все ще е Сааб.
От друга старна както и да го избираш, където и да го преглеждаш, каквото и да купиш - ще е на късмет, дали ще случиш на запазен автомобил без скрити проблеми или не. Това донякъде важи и за нов автомобил.

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Saab кафе » Връзки, статии и новини.

Напиши нова тема Отговори на тема