Портал » Начало форум » Saab кафе » Връзки, статии и новини.

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Е, наш'те ора си платиха сметката.....:-)
МнениеПубликувано на: Пон Юли 05, 2010 2:09 pm

Аватар

По официални данни холандския производител Spyker е изплатил на концерна General Motors втората и последна част от парите за покупката на Saab. Сумата в размер на 24 млн. щатски долара е преведена на американците две седмици по рано от договорения в началото на годината срок.

Е дами и господа, противно на някои спекулации от ранната пролет на 2010, че холандците видиш ли нямало откъде да вземат втората половина от обещаните кинти нещата се случиха.
Сега се запасяваме солидно с пуканки и продължаваме да гледаме сериала по нататък. :)

"Аз не съм гинеколог по принцип, но мога да погледна" © Dr. Feelgood

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: Е, наш'те ора си платиха сметката.....:-)
МнениеПубликувано на: Вто Юли 06, 2010 1:08 am

Аватар
Remove before flight
Remove before flight

Автомобил: SAAB 9000CD Darko/Deviltune Edition
Е, то за главния "спонсор" на наш'те хора 24 млн. долара са джобните пари за една седмица. Даже съм сигурен, че сметките му за една седмица за яхти, шампанско, черен хайвер и манекенки надхвърлят таз дребна сума. Ама както се казва: "Дай Боже всекиму"...

Иначе още ме е малко яд, че Koenigsegg не купиха SAAB. Ама на фон Кьонигсег не му издържаха нервите да води преговори с дебили като GM. То в един момент му писна на дедовия по 12 пъти на ден да си разменя имейли с американците от типа на: "точка 11 става точка 10. По т. 13, алинея 2 чакаме другия месец окончателния вариант, след като свърши тим билдинга на одиторите от Андерсън Кънсалтинг. По т.42 Американската антимонополна комисия има следното възражение..." А в същото време китайците да му звънкат по телефона на всеки половин час с въпроса: "Кога ще разглабяме старата поточна линия, а, а, а..?" И на човека с право му писна и си каза: "Абе за чий ми е да се правя на Батман и да спасявам света по принцип и SAAB в частност. Айде сички у лево" И отиде да врътне няколко кръгчета с CCXR-a, защото имаше нек'ви съмнения, че след последните модификации по спойлера при скорост 415 км/ч се нарушава акустичния комфорт в купето и не се чуват достатъчно ясно цъканията на секундната стрелка на вградения хронограф в таблото.
Виж, Викторчо Мюлер от Spyker, е друг човек. Той като всеки адвокат е свикнал да се занимава със секви олигофрени, па били те и от Детройт. Него още на първата лекция в университета са му набили в канчето, че нещата в правото стават бавно, но затова пък и сложно...

Пак глупости писах, ама бирата хич не седи мирна :-)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 06, 2010 5:07 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: SAAB 9-5 NG 2.0t, 220HP
Тази новина е чудесна и дано занапред нещата да вървят добре. Иначе в Женева, където съм малко на гости има вече билборди с новия 9-5 с мотото Back in Business. Радващо е да се види подобно нещо. Впрочем кога го очакваме на родна земя ?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 06, 2010 9:58 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: SAAB NG900 T
И сега вероятно GM ще инвестират в нещо лесно продаваемо като например това :hahaha
Изображение

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Saab кафе » Връзки, статии и новини.

Напиши нова тема Отговори на тема