Портал » Начало форум » Saab кафе » Връзки, статии и новини.

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Кралят е мъртъв, да живее кралят....
МнениеПубликувано на: Чет Апр 22, 2010 7:06 pm

Аватар
Отстранен
Отстранен

Автомобил: SAAB 9000 AERO
китайците, корейци и т.н ще се научат да правят коли може би чак когато нефта на земята свърши ... а до тогава ако ще и всички модели на BMW / бази да изкупят пак няма да пробият ...

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 22, 2010 7:56 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: MY98 9000 Aero
Това не е много сигурно - виж как корейците заляха пазара за последните десетина години... Аз преди това нито бях чувал за техни марки, нито мислех, че нормален човек ще си купи Део, Хюндай и т.н., а сега са масови тия коли и се купуват в пъти повече и от немски, френски, японски и каквито още се сетиш наложили се и доказали се с десетилетия марки автомобили. Та даже се чуват и мнения от разни таксиджий и други собственици, че корейките са по добри от Опел и т.н нискобюджетни европейки, въпреки по-високите цени на последните.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 22, 2010 11:25 pm

Аватар
Отстранен
Отстранен

въпрос на избор и на вкус, аз други коли правени от дръпнати очички освен Японски никога не-бих карал (не дай боже да ми се наложи де ...) живота ми е един, колкото и хубави да са, относно сигурноста чичко е пуснал клипче на краш тест, в тази кола не бих искал някой приятел (не-дай си боже някой от семейството) да разбере какво ще е чуството ..

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 23, 2010 12:42 am

Аватар
Remove before flight
Remove before flight

Автомобил: SAAB 9000CD Darko/Deviltune Edition
PriceworthLTD написа:
въпрос на избор и на вкус, аз други коли правени от дръпнати очички освен Японски никога не-бих карал (не дай боже да ми се наложи де ...) живота ми е един, колкото и хубави да са, относно сигурноста чичко е пуснал клипче на краш тест, в тази кола не бих искал някой приятел (не-дай си боже някой от семейството) да разбере какво ще е чуството ..

В сряда минах покрай една тежка катастрофа на Симеоновско шосе -бяха се халосали SUV Хюндай SantaFe и някакво VW. Казвам "някакво VW", щото се беше много "зипнало" на компютърджийски жаргон, ама предполагам, че е било Пасат преди да си посмали габаритите. А Хюндая си лежеше кротко, обърнат по таван. И това си беше в участък, дето не може да се кара бързо заради теснотията и големия трафик. Демек удара не е бил с някаква свръх-висока скорост. Та се сетих, че и наш netware се беше обърнал с един джип Хюндай на път за Козлодуй. Та явно корейчетата са прекалено олекотени и с опасно висок център на тежеста, щом така сравнително лесно се обръщат по покрив...

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 23, 2010 11:08 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Аз не твърдя, че са качествени и също така не бих карал такава кола, просто факта е, че са се наложили отдавна на пазара и се купуват масово заради ниските цени. А джиповете и разните високопроходими СУВ и т.н. са си с висок център на тежестта и меко окачване, така че тия коли са си обременени по рождение откъм стабилност и са склонни към преобръщане. Обикновено или колата е конструирана да е стабилна в завои и да няма голяма проходимост, или обратното - висока проходимост и склонност към преобръщане.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Апр 24, 2010 3:27 pm

Аватар

Автомобил: Mazda 3 2.0D Sport 2007 +Yamaha FZ1N 2007
Gripen Fighter написа:
PriceworthLTD написа:

В сряда минах покрай една тежка катастрофа на Симеоновско шосе -бяха се халосали SUV Хюндай SantaFe и някакво VW. Казвам "някакво VW", щото се беше много "зипнало" на компютърджийски жаргон, ама предполагам, че е било Пасат преди да си посмали габаритите. А Хюндая си лежеше кротко, обърнат по таван. И това си беше в участък, дето не може да се кара бързо заради теснотията и големия трафик. Демек удара не е бил с някаква свръх-висока скорост. Та се сетих, че и наш netware се беше обърнал с един джип Хюндай на път за Козлодуй. Та явно корейчетата са прекалено олекотени и с опасно висок център на тежеста, щом така сравнително лесно се обръщат по покрив...

Колега,съвсем случайно бях в офиса на Армеец и станах свидетел на катастрофата..малоумният водач на Пасата се вреше между колите с висока скорост,като видя че ще се удари в джипката, наби спирачки и леееко влезе под него :wink: незнам коя кола с по висок център на тежестта каквито са всички SUV няма да се обърне..
по темата за корейските возила...тея хора показаха на всички кво се постига с много труд и упоритост :clap:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Апр 24, 2010 7:54 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: SAAB NG900 T
Чудесно е че Китайчетата са променили визията на 95.
За напред ще избегнем неудобния въпрос "Аджеба твоята 95 от китайските ли е или от шведските?"
Колкото по малко прилича на оригинала толкова по добре.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Апр 24, 2010 7:58 pm

Аватар
Отстранен
Отстранен

тя визията убаво, ама отвътре както колегите казаха с емблема на сааб и вътре няма да можеш да ги различиш ...

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Сеп 21, 2011 2:36 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

http://www.automedia.bg/news/article_12856.html

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Сеп 21, 2011 7:13 pm

Аватар
Just Married
Just Married

Автомобил: 9-5 LeGo Deviltune, Mini Cooper S
Това прилича повече на новите Мерцедес-и, малко Инфинити, малко Опел и един куп други работи...

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 22, 2011 11:10 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Red Devil RIP! 9000 2.3T auto
Абстрахирайки се от държавата производител, не виждам какво му е на модела. целта да изглеждат масовки се наложи още от 9-3SS, през фейслифта на 9-5 My2006. (това са думи на познати каращи други марки и споменавали че ...... "това им прилича на .....еди кое си")

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Saab кафе » Връзки, статии и новини.

Напиши нова тема Отговори на тема