Портал » Начало форум » Saab кафе » Връзки, статии и новини.

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: SAAB 9-5 M.Y.2010 - статия и огромна картинка
МнениеПубликувано на: Чет Авг 05, 2010 9:11 pm

Аватар

Автомобил: Saab 9-5 2.0 MY00 , 9-5 HOT Aero ATS MY05
И аз миналата седмица скокнах да го видя тоя 9-5.
Добре си изглежда количката от всякъде. Наистина има някои забележки по материалите в купето. Иначе тези двайсетина см разлика от старата създават наистина внушителен вид на колата :twisted: .

Щеше ми се за тези цифри на които се предлага да има по-мощни двигатели в гамата.

За съжаление дилъра беше на тест с клиент а аз бързах и не остана време да я покарам.
Надявам се скоро и това да стане.Макар, че кой знае кога ще пуснат тестови бройки за три дневно пробване до насита :).

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Авг 05, 2010 9:40 pm

Аватар
Отстранен
Отстранен

Автомобил: SAAB 9000 AERO
направо бях забравил за темата, колата радва но просто честно да си кажа не е по моя вкус, много модерно и много джаджи (повечето от които според мен са излишни) ускорението е меко казано вълнуващо и ужасно добро сцепление но пълният потенциал само на писта може да се провери защото във всекидневни условия градско/магистрала и 20км тест драйв не-мога да коментирам особенно много, но бих казал че според мен 9000-то си ми е пре-достатачен като мощност и екстри, да не ставам сектант но бих казал че предпочитам "грозното" дърво (махагон) пред всички пласмаси и т.н в 9-5цата, както казах не е по вкуса ми но аз по нови коли не си падам което и е добре защото дори да ми харесват кои знае колко няма да мога да си ги позволя, но то винаги е така чуждото грозде все е кисело.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Авг 06, 2010 8:46 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Saab9-5 Deviltune 200+
Вчера се засякохме с Oli в шоурума и огледахме 9-5 цата.Абсолютно съм съгласен с неговото мнение като искам да допълня 2 неща(едното хубаво,другото не):
1.HUD дисплея се регулира спрямо височината на водача или по-точно спрямо височината на седене,нали седалката се наглася и по височина.Това много ми хареса,помислено е добре.
2.Багажника е много,ама много плитък за такава лимузина.Необяснимо за мен клиренса отзад е много голям и легена за резервната гума много високо.Отделно че и самата гума е нормална,а не от тънките(патерици :D )
Изобщо не си представям,че ще си събера багажа за море(2ма възрастни+2деца).А за по-големи не знам.
Все пак надявам се динамиката на колата и поведението й на пътя да заличат тези кусури...... А и забравих нещо- на задното стъкло все пак ще стои чудесно една кора с яйца като се връщаме от село :rofl: :rofl: :rofl: Любимото ми!( на сегашната ми кола не става)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Авг 06, 2010 8:59 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: SAAB Fusion Blue
enzo написа:
Изобщо не си представям,че ще си събера багажа за море(2ма възрастни+2деца).А за по-големи не знам.

С такава кола не се пътува с деца, а само с презерватив и кредитна карта :D

Обема на багажника по спецификация го дават 515 dm3, предишната версия е 500... Оптика...

Относно използването на евтини материали в купето - надявах се поне СААБ да не попаднат в този капан, който беше заложен от Ауди А6, последван от Ц и Е класите на Мерцедес (за Б и А е ясно), и се надявам да не е фрапиращо както при корейците и Тойота, където е направо срамно (Особено в новия Авенсис)...

Последна промяна pimpf на Пет Авг 06, 2010 12:41 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Авг 06, 2010 12:08 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Saab9-5 Deviltune 200+
Не е XWD.Още нещо: силуета на новия 9-5 страшно ми напомня Ситроен DS,на някой от моделите,не знам точно кой.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Авг 06, 2010 5:39 pm

Аватар
Remove before flight
Remove before flight

Автомобил: SAAB 9000CD Darko/Deviltune Edition
enzo написа:
Багажника е много,ама много плитък за такава лимузина.Необяснимо за мен клиренса отзад е много голям и легена за резервната гума много високо.Отделно че и самата гума е нормална,а не от тънките(патерици :D )

Това е поправимо, едно Thule в цвят piano black мисля си, че добре ще стои на покрива и няма да разваля аеродинамиката. А то побира доста...

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Авг 07, 2010 4:53 pm

Аватар
turbo cornpressor
turbo cornpressor

Автомобил: 9000 CDE Nordic, 9-5 Vector Combi
True, true ;-)

P.S. Аз още не съм я видял тази прословута кола. Имам си основателна причина за това.
Може и утре да скокна до шоурума да я разгледам на спокойствие.

Емо, позволих си малко да ти пипна аватара. Мисля, че сега е малко по-добре :wink2:

Изображение
Where the 900 fits in!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Авг 07, 2010 6:53 pm

Аватар
Remove before flight
Remove before flight

Автомобил: SAAB 9000CD Darko/Deviltune Edition
saab написа:
Емо, позволих си малко да ти пипна аватара. Мисля, че сега е малко по-добре :wink2:

Много, много благодаря! Наистина е по-добре сега, определено :yahoo . Аз нали съм малко скаран с програмките за обработка на изображения, та затова таквоз недодялано го бях сътворил.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Авг 07, 2010 11:56 pm

Аватар
turbo cornpressor
turbo cornpressor

Автомобил: 9000 CDE Nordic, 9-5 Vector Combi
Здраве да е!!!
Сега обаче приличаш на болна Хелоуинска тиква :hahaha

Изображение
Where the 900 fits in!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 09, 2010 10:17 am

Аватар

Това с багажника не е съвсем меродавно при колата, която всички сте видяли.

Това е екземпляр, който сме предвидили евентуално да се регистрира като демо кола. Предвид факта, че демото ще се кара от много хора къде ли не сме го поръчали с пълноразмерна резервна гума, щото ако стане някъде беля из страната да може колата нормално и пълноценно да се прибере.

По тази причина дъното на багажника в момента е повдигнато с над 10 сантиметра. Ако гумата я нямаше, багажника щеше да си изглежда съвсем нормално и повярвайте ми, достатъчно си е голям. Стандартно колата въобще пристига БЕЗ резервна гума между другото. Като опция може да се сложи таблетка или пълноразмерно колело.

В интерес на истината за такъв сплескан и устремен дизайн какъвто има новата 9-5 в задната си част аз очаквах много по малък багажник, този направо си ме изненада положително.

"Аз не съм гинеколог по принцип, но мога да погледна" © Dr. Feelgood

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 09, 2010 6:56 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-3SS MY'05 DevilTune /900NG 2.0
Малко благи думи от Auto Bild :) :
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 09, 2010 9:20 pm

Аватар

Автомобил: saab FUGM
"...като при Опел три програмки за характеристиката на амортесиорите,двигателя,кормилото..." :rofl:
Кратко и ясно.
И по каква работа на всяка снимка има 900ОГ?Ми що не си сложиха първата дизелова 9-3 за съпоставка?То и тя стана легендарна(но с проблемите си).

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 10, 2010 11:31 am

Аватар

2saba написа:
"...като при Опел три програмки за характеристиката на амортесиорите,двигателя,кормилото..." :rofl:
Кратко и ясно.

Саше, то е ясно че на такива вкоравени хардлайнерски фенове като теб няма особен смисъл да се обяснява, но нали за да оцелее все пак марката трябва да върви и да се развива в някаква посока, а тая посока я диктуват пазари, световна икономика и т.н. Ако не се съобразява поне малко с тях, Saab просто ще си отиде и точно след около 30-на години ще останат по света една шепа коли да се прашат по гаражите и картинки и въздишки по интернетите.

Това ли искаш?

Мисълта ми е, че подобни заяждания са малко безсмислени на общия фон.
Опел, опел, окей, но нали хората са се постарали да вкарат по някой дизайнерски пиниз, който да напомня именно за прословутите 900.
Нали за да поживеем малко по дълго и по щастливо е редно да поопазим малко земни ресурси, а една немалка част от идеята на общите разработки, двигатели, платформи и т.н. е именно тази.

.....е печалбарските мераци на концерните разбира се никой не ги е отменял, ама и те са хора, кво да правиш. :mrgreen:

2saba написа:
И по каква работа на всяка снимка има 900ОГ?Ми що не си сложиха първата дизелова 9-3 за съпоставка?То и тя стана легендарна(но с проблемите си).

Е много се извинявам, ама 900 ОГ пък като е една свръхперфектна и свръхбезгрешна кола ум да ти зайде направо.
Не го тълкувай като заяждане, много удобен, приятен и достоен за уважение автомобил, но и той си има своите понякога немалки проблеми.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 10, 2010 8:28 pm

Аватар

Автомобил: saab FUGM
Не искам марката да загива и го доказах.Сааб 900 е на 31 години.И аз чакам на срещата за кръгче ако не се представя дизел.И ти караш стара таратайка като мен таке че съм сигурен,че ме разбираш.Чакам продукта на Сааб и Спайкър а не на завареното положение.С най добри чувства.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Сеп 14, 2010 12:52 pm

Аватар

2saba написа:
Чакам продукта на Сааб и Спайкър а не на завареното положение.С най добри чувства.

Всички го чакаме, но предвид утъпканите пътеки и все пак някакъв дял на GM в собствеността на Saab към момента според мен още поне няколко годинки ще се базират автомобилите на тяхни глобални платформи и агрегати. По натам има вероятност да се ползват разработки и на други производители за добро или за лошо, времето ще покаже.

На този етап създаването на изцяло нова конструкция от нулата е финансово невъзможна задача за Saab, а предвид идеята да не се увеличават драстично производствените обеми едва ли ще бъде възможна и за в бъдеще, няма какво да се лъжем. Естествено че всички фенове се надяват на обратното и в това няма нищо лошо, защото човешката история показва, че всяка една наистина новост и изобретение са били движени от някаква понякога елементарна, но мечта....

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Saab кафе » Връзки, статии и новини.

Напиши нова тема Отговори на тема