Портал » Начало форум » Saab кафе » Връзки, статии и новини.

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: SAAB 9-5 M.Y.2010 - статия и огромна картинка
МнениеПубликувано на: Сря Юли 28, 2010 1:24 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: SAAB Fusion Blue
Като гледах интервютата на Виктор Мюлер и Ян-Аке Йонсън по Фокс оня ден и днес по Блумбърг не можах да не се усетя ентусиазма и на двамата, докато представят новата 9-5 в щатско. Та и твоя разказ е някакси в същия дух - доста заразно :D
Евала за разказа!

Аз искам да попитам, може би си дочул нещо там:
Освен 160 к.с. дизел ще има ли и 190к.с.? На официалния сайт има само по-малкия към този момент.
Дали ще има XWD в комбинация с дизелови двигатели, дали ще се появи при очакваната през 2012 9-3 или по-рано?

Последна промяна pimpf на Сря Юли 28, 2010 8:54 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Юли 28, 2010 1:42 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-5 2007 2.0t, 9-3 2007 1.8t
Аз кажи речи онзи ден станах собственик на 9-5ОГ, но като гледам що са хвалби що е чудо, довечера ще извадя рулетката да премеря дали и новата 9-5 се побира, че то знае ли човек някой ден...

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Юли 28, 2010 2:31 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 R.I.P,9-11 TT,9-5 Aero Deviltuned
Браво Чичко,много добре си го написал,удоволствие беше да го прочета.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Юли 28, 2010 3:08 pm

Аватар
Just Married
Just Married

Автомобил: 9-5 LeGo Deviltune, Mini Cooper S
Наистина добре описана командировка! Снимка на въпросния сериен екземпляр на 9-4х направи ли?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Юли 28, 2010 3:13 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9000 CDE 1996 Custom Stage by Red_Devil
И аз много се зарадвах на тази статия.Не знам дали някога ще имам възможността да си купя нов СААБ, но по света, дай Боже, те да са много та да пребъде фирмата.Доколкото разбрах, за БГ са поръчани само дизелови агрегати, но поне ще имат ли "джвъджките", на които ти си се изкефил в Швеция?Имам предвид авангардните екстри вътре в купето, защото за динамично окачване и т.н. едва ли можем да се надяваме при поръчаните за нас автомобили.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Юли 28, 2010 3:36 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-3SS MY'05 DevilTune /900NG 2.0
Една статия от Top Gear:
Изображение
Изображение

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Юли 28, 2010 9:36 pm

Аватар
Remove before flight
Remove before flight

Автомобил: ex 9000, 9-5 2.3 aut. Devil Performance
А в Авто Билд както обикновено 9-5 беше оплют защо пък сега шведите са направили такава голяма кола, която вече имала размерите на S-класата?!?!?! Интересно какъв ли още недостатък ще чуем oт майсторите на коли шваби??!? :roll: :roll: :roll:

Последна промяна Iztrebitel на Чет Юли 29, 2010 12:15 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Юли 29, 2010 12:05 am

Аватар
turbo cornpressor
turbo cornpressor

Автомобил: 9000 CDE Nordic, 9-5 Vector Combi
apetrov написа:
Доколкото разбрах, за БГ са поръчани само дизелови агрегати, но поне ще имат ли "джвъджките", на които ти си се изкефил в Швеция?Имам предвид авангардните екстри вътре в купето, защото за динамично окачване и т.н. едва ли можем да се надяваме при поръчаните за нас автомобили.

Тук ще отговоря вместо Чичко...
Да, в демо автомобила сме добавили почти всички хай-тех джаджи. Може и да не ги ползваме, но решихме, че е добра идея да ги покажем.

С нетърпение чакам да пристигнат в България, та най-после и аз да видя този прословут автомобил....
Майтапа настрана, ама наистина ще се окажа от последните, които ще видят новата 9-5-ца.... :rofl: :laughing

Изображение
Where the 900 fits in!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Юли 29, 2010 9:19 am

Аватар

pimpf написа:
Аз искам да попитам, може би си дочул нещо там:
Освен 160 к.с. дизел ще има ли и 190к.с.? На официалния сайт има само по-малкия към този момент.
Дали ще има XWD в комбинация с дизелови двигатели, дали ще се появи при очакваната през 2012 9-3 или по-рано?

Ще има дизел 190 к.с. със сигурност. В началото на Октомври 2010 започва производството на версиите с предно и двойно задвижване и механична 6-степенна трансмисия. Автоматикът и при двете ще се появи през 2011, като още не е уточнено кога.
Актуалния модел на 9-3 през 2011 ще се произвежда като Griffin Edition, тоест финалната серия. Ще има съвсем леки ретуши по екстериора и интериора. По голямата промяна ще е при двигателите, но преди 1 Август по молба на колегите от Тролхетан не мога да споделям каква ще е точно.

Живот и здраве през 2012 ще има изцяло нов 9-3, който все още не знаем как ще изглежда. Има разни снимки, които пълзят по интернет, но засега на нас не са ни показали дори и скица, така че не мога да твърдя, че това което в момента фигурира има нещо общо с това което ще бъде новата 9-3.

OLI написа:
Наистина добре описана командировка! Снимка на въпросния сериен екземпляр на 9-4х направи ли?

Помолиха ни да не снимаме, иначе колите които ни показаха бяха сериен екземпляр на 9-4Х сглобен в Рамос- Мексико, Новата 9-5 Комби, която беше само макет и актуалната 9-3 Griffin Edition, за която споменах по горе.

Един колега от Saab по време на презентацията расказваше, че заводът на GM в Рамос е наскоро построен и доста модерен, поради тази, а и поради други финансови и нефинансови причини хората от Saab са се съгласили производството на 9-4 да остане там. Все пак трябва да имаме предвид, че основния пазар за подобен тип возила си остава САЩ.

Интериора на 9-4Х е почти същия като на новия 9-5, разликите са много незначителни. Надникнах отдолу, окачването е независимо с много алуминий по него. Задвижването ще е отново доказалото се вече Haldex 4, а като за начало двигателите ще са два бензинови, единия атмосферен, другия турбо. Лично мойто предположение е, че за Европа ще се предлага основно турбоверсията, пък задокеанските ни колеги ще предлагат високотехнологичния атмосферен 3.6 литров V6 двигател, който е добре познат на широката публика от някои съвременни модели на Cadillac. Както се казва засега това са само предположения, ще поживеем, ще видим.
Коментира се и поставянето на дизелови агрегати разбира се, заради Европейския пазар, но това също е още в доста начален стадий.

HURRICANE написа:
Една статия от Top Gear:

Да, Митко Неделчев наистина написа добра статия и тя бе една от последните му в Top Gear. Малко след като го пратихме до Швеция получих мейл, че той напуска редакцията на списанието. Ползвам случая да му пожелая успех в новите му начинания. Наистина много слънчев човек и обективен журналист.

saab написа:
С нетърпение чакам да пристигнат в България, та най-после и аз да видя този прословут автомобил....
Майтапа настрана, ама наистина ще се окажа от последните, които ще видят новата 9-5-ца.... :rofl: :laughing

Днес получих фактурата за Демо колата, което означава, че живот и здраве до 10-на дни максимум ще е на българска земя. :mbounce

"Аз не съм гинеколог по принцип, но мога да погледна" © Dr. Feelgood

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Юли 29, 2010 12:10 pm

Аватар

Автомобил: Mazda 3 2.0D Sport 2007 +Yamaha FZ1N 2007
:clap:
Браво,страхотен репортаж с хубави снимки...

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Юли 29, 2010 3:48 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9000 CDE 1996 Custom Stage by Red_Devil
В една тема, а толкова хубави новини.Наистина е много хубаво, че ще видим (надявам се) всички високотехнологични нововъведеня в тази кола и, че скоро ще бъде на българска земя.Дано се "отпушат" нещата, както навремето се казваше във футбола, и да се разграбят саабите като топъл хляб. :-)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Авг 05, 2010 11:28 am

Аватар

Уважаеми Дами и Господа. (барабани на заден план, тържествено затишие) :mrgreen:

Днес 05.08.2010 година се случи това, което нашия скромен екип и вашата топла компания очаква със затаен дъх от доста време насам (няма да казвам точно колко, щото не ми е удобно).

Новия Saab 9-5 прекрачи прага на нашия шоурум.

Прикачени файлове:
New Small.jpg
New Small.jpg [ 56.21 KiB | Прегледано 1331 пъти ]

Смятам че е редно всички вие да сте първите, които споделят тази радост с нас.
Също така се чувствайте поканени по всяко време да разгледате, да пипнете, да задавате въпроси и така нататък.

"Аз не съм гинеколог по принцип, но мога да погледна" © Dr. Feelgood

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Авг 05, 2010 11:39 am

Аватар

Автомобил: Saab 900i MY 1989
Браво момчета, за добрата новина :clap: :clap2: :shake:
Новия 9-5 поражда много въпроси в мен, и сигурно ако имам възможност да дойда в скоро време към София ще ви посетя ;)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Авг 05, 2010 3:01 pm

Аватар

Автомобил: ex SAAB 9-3; BMW X3; BMW 320d coupe MY'12
Чичко май позна, че това е демо колата на СМ, където е снимал в Швеция. Нямам търпение да се довлека до София да се отъркам в това бижу. А ще има ли поне още една, която ще се регистрира и ще може да се кара? Съответно с какъв мотор ще е тестовата?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Авг 05, 2010 8:00 pm

Аватар
Just Married
Just Married

Автомобил: 9-5 LeGo Deviltune, Mini Cooper S
Това е тестовата, но ще се кара след като пристигне и колата за шоу рум-а.
Аз съм леко разочарован от материалите, използвани в колата, и пространството вътре. Плацамацата никак не бие на лукс. Отзад е широко, но пък е нисък тавана. Аз съм 1.90 и ако мине колата през някоя хоцанка, може и да оставя отпечатък на тавана. Друго, което не ми хареса е жабката. Отваряш и всъщност за жабка служи самата вратичка. Като сложи шофьорът книжката и мястото свършва. Но пък има жабка до лявото коляно на водача. Багажникът е дълбок, но е нисък, което прави товаренето леко трудничко. На фона на голямото табло новият SID изглежда доста мъничък. Много по-добре би стоял по-голям екран с навигация и т.н. Давам навигация като пример, за да обясня колко голям ми се иска да е екранът.
Иначе са сложили уплътнения нявсякъде по всички врати. По пътя, който изминават прозорците нагоре-надолу, има нещо подоно на киче, сложено, предполагам, за да се избегне скърцане и драскане на стъклата. Първото, което ми направи впИчатление е синкавият оттенък на фаровете. Придава уникално излъчване на колата. Отпред е широко та се не знае. Не се сетих да огледам дали разположението на бутоните е удобно, или са ги нафлякали като млад художник първата си картина. Под самия подлакътник има три "езичета", всяко от които прави различни неща. Първото отваря най-горния капак на подлакътника, второто отваря първия и втория и зейва доста дълбока дупка, а третият всъщност премества горната част на подлакътника към скоростния лост и подобрява удобството.
Въпросният HUD display е много тарикатска джаджа. Вижда се единствено от водача и евентуално от пътника, седящ точно зад водача. Колата е наистина голяма и вдъхва респект. Определено изглежда по-добре, отколкото очаквах. На снимките изглеждаше по-скоро дружелюбна, отколкото спортна. Но не е така.Това, което ме изненада, е клиренсът. За лимузина е бая височка. Можеш да отключваш и заключваш колата с допир на специално място на дръжката на вратата. Седалките са с възможност за наместване напред-назад, нагоре-надолу, местене на облегалката и има опция за увеличаване/намаляване опората кръста. За двигателя няма да говоря, тъй като не съм го пробвал, за да изкажа мнение. Но определено ми е любопитно и нямам търпение.

Дано не разбия нечии очаквания. Това видях, това мисля, това написах.

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Saab кафе » Връзки, статии и новини.

Напиши нова тема Отговори на тема