Портал » Начало форум » Гараж » Performance & Tuning

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Гонки, мощности, локуми и лаф моабед
МнениеПубликувано на: Пон Окт 08, 2012 7:37 pm

Аватар

Автомобил: 900S swiss edition
Ами нека е е ясно ,че не съм тип <състезател > то и колата ми няма дори спортни настройки на газовото,но вчера на магистралата един румън реши да ме изпреварва от дясно и.......по-принцип съм спокоен ,но.....настъпих !Колата си вдигна 210 с 4 човека без проблем (на газ ) можеше и повече (наемаше се ) но ми се стори ,че ми шляпа гума . Румънеца (октавия ) бавно изостана ,макар да свалих на 200.
когато реших да замеря гумите се оказа ,че предна дясна е ....3 атмосфери :roll:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 08, 2012 8:23 pm

Аватар
временно отстранен
временно отстранен

Автомобил: Punto GT turbo Saab 9-5 Aero
slavi написа:
Извън темата:
И покрай тебе нито една от колите на снимките не дойде?! :shock:
Аз лично съм любопитен и за снимки под капака на Пунтото.

На мен ми се видя, че конкуренцията е прилична, щом клас FWD (че и Дизел) спокойно си даваха 12-ки. Ти къде планираше да се наместиш? :-)
Пък и за първи път видях на живо 9-ки...

Клас предно е напълно обурудван автомобил годен за движение по пътищата , та с мойта 13 мислех някъде 6-9 място да заемам

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Ное 26, 2012 2:36 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9000 CDE 1996 Custom Stage by Red_Devil
Аз пък вчера сигурно много депресирах една Q7 - 4.2L, само не видях бензин или дизел беше.Колата ми беше натоварена и беше леко подклекнала и можете да си представите гледката - някакъв неугледен СААБ, с увиснал ауспух, подклекнала задница и лъскавото Ауди след нея.Пред мен един човечец си изпреварваше кротко, аз след него и в този момент Аудито ни настигна и се започна едно присветване, като светулки по време на жътва. :-) Човекът пред мен, толкова се притесни, че едвам не изгуби управление и щеше да се блъсне в този когото изпреварваше.Както и да е, човекът се прибра и онзи ми светна и на мен, светна ми и втори път, но второто присветване беше леко изненадващо за него, защото аз вече се отдалечавах, като го откъснах сериозно.Той явно се подразни и на следващия подобен случай се набра след мен, но на четвърта, просто нямаше шанс и така няколко пъти. :-)
Толкова беше избеснял, че когато магистралата свърши и аз се прибрах вдясно, той профуча с над двеста към караулката и тогава видях, че е 4.2 л, но не се сетих да погледна дали е ТДИ или бензин, че то май има разлика в мощността им. Та...така.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Ное 26, 2012 4:22 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-5 AERO'03 10x to the Devil
Извън темата:
Я си направи една книжка с любими коли за наказване - нещо като 100-те туристически обекта. :-) Така с емблеми и само да ги задраскваш. :-) SUV-четата с малки изключения са супер жертви, щото над 220 им е бая тегаво. :-)
Нас като ни подминаваш, свирни, че да се усетим да те поздравим в отговор. :-)
Супер яко е чувството, което описваш, за съжаление повече на извънградско се случва, че в градски условия малко трудно се набират корабите.
Между другото от известно време се замислям, че караме коли, които с пътниците и багажа, спокойно си стигат примерно 1.8 тона, а това хич не е малко, респ. си трябва бая мощност за добро засилване.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Ное 26, 2012 6:31 pm

Аватар

Автомобил: 9-3t coupe MY2000 by DevilTune
whitepower написа:
slavi написа:
Извън темата:
И покрай тебе нито една от колите на снимките не дойде?! :shock:
Аз лично съм любопитен и за снимки под капака на Пунтото.

На мен ми се видя, че конкуренцията е прилична, щом клас FWD (че и Дизел) спокойно си даваха 12-ки. Ти къде планираше да се наместиш? :-)
Пък и за първи път видях на живо 9-ки...

Клас предно е напълно обурудван автомобил годен за движение по пътищата , та с мойта 13 мислех някъде 6-9 място да заемам

Давай да ги сваляме бегачките в ниските 13ки, и да заемем някое челно място с малко късмет :wink:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Ное 26, 2012 7:06 pm

Автомобил: Honda Accord 2004 i-CTDi EX
apetrov написа:
Толкова беше избеснял, че когато магистралата свърши и аз се прибрах вдясно, той профуча с над двеста към караулката и тогава видях, че е 4.2 л, но не се сетих да погледна дали е ТДИ или бензин, че то май има разлика в мощността им. Та...така.

Почти със сигурност е бил проблемният 4.2 дизел на VAG. Не ги разбирам много SAAB-ите и не знам Stage 3 какво ще рече (предполагам remap на ECU-то, който изтисква всичко), но ако имаш едни 250кс на колелата, тоя курник Q7 няма шанс :)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Ное 26, 2012 7:18 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Veseliq написа:
apetrov написа:

Почти със сигурност е бил проблемният 4.2 дизел на VAG. Не ги разбирам много SAAB-ите и не знам Stage 3 какво ще рече (предполагам remap на ECU-то, който изтисква всичко), но ако имаш едни 250кс на колелата, тоя курник Q7 няма шанс :)

Ами....не съм я мерил на Дино, но .....отдавна не съм на стейдж 3, ама не знам какво да напиша, та затова така си го оставих. Имам и малко хардуер и ми се струва, че съм лееееко над 250 к.с. ;-)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Ное 26, 2012 7:25 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Извън темата:
slavi написа:
Я си направи една книжка с любими коли за наказване - нещо като 100-те туристически обекта. :-) Така с емблеми и само да ги задраскваш. :-) SUV-четата с малки изключения са супер жертви, щото над 220 им е бая тегаво. :-)
Нас като ни подминаваш, свирни, че да се усетим да те поздравим в отговор. :-)
Супер яко е чувството, което описваш, за съжаление повече на извънградско се случва, че в градски условия малко трудно се набират корабите.
Между другото от известно време се замислям, че караме коли, които с пътниците и багажа, спокойно си стигат примерно 1.8 тона, а това хич не е малко, респ. си трябва бая мощност за добро засилване.

Ей Слави, аз си присветвам на колеги, особено по магистралата.Ама не за да ги шашкам, а защото винаги се радвам да видя СААБ на пътя.С Q7-цата не можахме да се закачаме много, много над 200, че имаш доста движение, а и аз го изпържвах до 180 и след това си карах по спокойно, докато стигна до следващия изпреварващ. :-)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Ное 26, 2012 10:46 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: saab 9000 Deviltuned aero
Ангеле,не се шегувай с човека,че си малко над 250 к.с. ами вземи напиши custom stage by Deviltune.
Иначе така и така се заговори за дизели,та пред коледно ти пожелавам едно ТВ30/76 та и
TDI W12 с лекота да можеш да наказваш. :shock:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 27, 2012 2:15 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Red Devil RIP! 9000 2.3T auto
Извън темата:
vladoatkov написа:
Ангеле,не се шегувай с човека,че си малко над 250 к.с. ами вземи напиши custom stage by Deviltune.
Иначе така и така се заговори за дизели,та пред коледно ти пожелавам едно ТВ30/76 та и

А ти след като се повози в тази на Ангел , а днес и в моята, как още не си сложил 9000 ЛПТ в профила :rofl:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 27, 2012 9:35 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-5 AERO'03 10x to the Devil
Возите се и не казвате начи... А скоро не съм се качвал на най-добрите екземпляри - малко да ми мине крастата и да се кротна, да ми падне разхода и т.н. :-)
Ако Владо е LPT, ние значи сме напълно в мъглата. :-)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 27, 2012 10:43 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

vladoatkov написа:

Не се шегувам бе Владо.Малко съм.Ама не знам колко малко, че не съм я мерил. :-)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 27, 2012 3:58 pm

Автомобил: Honda Accord 2004 i-CTDi EX
Бе за VAG W12 ще трябва stage-а на квадрат да сложи, че да го бори, макар и джип с 2.5 тона маса и голямо въздушно съпротивление - 1000nm си казват думата. Но 3.0/4.2 TDI са просто отвратителни двигатели (от към поддръжка, тишина на работа, проблемност и производителност спрямо други дизели с подобна кубатура - да кажем тези на BMW).

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 27, 2012 6:47 pm

Аватар

Автомобил: ex SAAB 9-3; BMW X3; BMW 320d coupe MY'12
Кви 1000 NM? W12 не е ли 450 коня 600NM бензин? Според мен apetrov ще е равен с Touareg с такъв мотор. Не знам Phaeton-a дали не е по-лек, но пък при него мотора е спънат на 560NM след 2007г и 550NM преди нея. A8 с по-мощни версии на тоя мотор ли са?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 27, 2012 7:57 pm

Аватар

Автомобил: 9-3t coupe MY2000 by DevilTune
Апетров ще го бие до 250 с такава разлика, че няма да прилича и на гонка дори :D Даже ако има някъде такъв (450 коня дето е) и е съгласен за проба от 60-200 аз съм на линия с моята кола. Имам съмнение дали и мен ще може да ме бие :)

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Гараж » Performance & Tuning

Напиши нова тема Отговори на тема